Hopp til innhold

Strålende vinterleker

Siste: Det ble dobbeltseier til Oppland i Laghopp. Hele resultatliste finner du i artikkelen. Det ble et strålende gjennomført renn i Alvdal under Solan Gundersens Vinterleker. Under finner du topp 10 i alle klasser.

Alle resultater finner du her:

Laghopp 


1. Oppland 1 (Simen Aasen Markeng, Benjamin Østvold, Thomas Aasen Markeng
2. Opland 2: Sebastian Østvold, Emil Ottesen, Jens Gaarder.
3. Sør Trøndelag: Trym Brandsegg-Lein, Martin Bredesen Garberg, Simen Kvarstad


Jenter 12 år

1 9 Gyda Westvold Hansen Nansen, IL 193,5 0.0 km/h 32 m
2 8 Thea H. Medvik Buffelen Skimt 179,5 -14.0 km/h 34,5 m
3 6 Iril Pålhaugen Gausdal Skilag 106,6 -86.9 km/h 22 m
4 5 Mille Marie Hagen Haflund IL 100,9 -92.6 km/h 21,5 m
5 7 Hanna Selam Johnson Molde og Omegn IF - Ski 84,3 -109.0 km/h 19,5 m

Gutter 12 år

1 38 Simen Aasen Markeng Lensbygda Sportsklubb 247,3 0.0 km/h 37,5 m
2 29 Trym Brandsegg-Lein Byåsen IL 243,3 -4.0 km/h 37,5 m
3 21 Iver Sveen Furnes Skiløperforening 222,1 -25.2 km/h 35,5 m
4 49 Aron Lillemoen Lensbygda Sportsklubb 219,1 -28.2 km/h 35,5 m
5 33 Iver Olaussen Byåsen IL 217,7 -29.6 km/h 35,5 m
6 35 Sebastian Østvold Lensbygda Sportsklubb 217,1 -30.2 km/h 37 m
7 16 Sindre Ulven Jørgensen Asker Skiklubb 215,6 -31.7 km/h 35 m
8 37 Ørjan Vang Fåset IL 206,6 -40.7 km/h 32,5 m
9 47 Sindre Aslesen Kongsberg IF 203,2 -44.1 km/h 34 m
10 31 Fredrik Jevne Furnes Skiløperforening 201,3 -46.0 km/h 32,5 m

Jenter 13 år:

1 62 Thea Øihaugen Gausdal Skilag 218,5 0.0 km/h 35,5 m
2 55 Eirin Kvandal Mosjøen IL 162,2 -56.3 km/h 29 m
3 60 Marte Leinan Lund Tolga IL 142,7 -75.8 km/h 26 m
4 59 Marte Johanne Lunheim Tolga IL 135,5 -83.0 km/h 25 m
5 56 Anna Elvevold Tromsø Skiklub 128,3 -90.2 km/h 24,5 m
6 61 Mille Moen Flatla IL Jardar 126 -92.5 km/h 26,5 m
7 57 Ingeborg Thorsheim Selmer Tolga IL 113,9 -105.0 km/h 23 m
8 58 Silje Killi Grønhaug Hedalen IL 97,1 -121.0 km/h 21 m

Gutter 13 år

1 107 Andreas Skoglund Molde og Omegn IF - Ski 241,4 0.0 km/h 36 m
2 84 Severin Skaret Sagplass Alvdal IL 234,1 -7.3 km/h 36 m
3 105 Kristoffer Eriksen Sundal Koll IL 230,9 -10.5 km/h 36 m
3 110 Benjamin Østvold Lensbygda Sportsklubb 230,9 -10.5 km/h 35,5 m
5 74 Oskar Andreas Moen Fossum IF 228,6 -12.8 km/h 35 m
6 82 Jørgen Olsen Eidsvold Værks Skiklub 225,6 -15.8 km/h 35,5 m
7 88 Simen Vikan Steinkjer Skiklubb 225,4 -16.0 km/h 35 m
8 108 Emil Ottesen Gausdal Skilag 225,3 -16.1 km/h 35 m
9 109 Olav Dvergsdal Prestegård Vestre Akers SK 220,5 -20.9 km/h 35 m
10 90 Andreas Hordvik Kleven Kongsberg IF 220,3 -21.1 km/h 35 m

 

Gutter 14 år K35

 

1 120 Anton August Tiller Østre Aker Skiklubb - Ski 176,3 0.0 km/h 30 m
2 119 Kristian Indrebø Østre Aker Skiklubb - Ski 158,7 -17.6 km/h 29 m
3 121 Simon Klingenberg Osnes Tromsø Skiklub 138,4 -37.9 km/h 25,5 m

Jenter 14 år K52

1 131 Thea Sofie Kleven Gjerpenkollen Hoppklubb 178,1 0.0 km/h 45 m
2 132 Karoline Bjerke Skatvedt Trøgstad Skiklubb 148,5 -29.6 km/h 39 m
3 130 Pernille Kvernmo Steinkjer Skiklubb 143,3 -34.8 km/h 40 m
4 127 Ida Marie Hagen Haslum IL 95 -83.1 km/h 31,5 m
5 128 Emilie Serina Røstad Skogn IL 94,4 -83.7 km/h 32,5 m
6 129 Astrid Louise Baarset Nanset IF 77 -101.0 km/h 28 m

Gutter 14 år k 52

1 176 Thomas Aasen Markeng Lensbygda Sportsklubb 221,6 0.0 km/h 52 m
2 175 Simen Kvarstad Byåsen IL 212,7 -8.9 km/h 49 m
3 173 Jørgen Oliver Strøm Alta IF 209,8 -11.8 km/h 50 m
4 174 Sølve Jokerud Strand Vikersund IF - Ski Flying Team V 196,6 -25.0 km/h 47,5 m
5 170 Ruben Skorstad Byåsen IL 192,7 -28.9 km/h 46 m
6 172 Sander Vossan Eriksen Bækkelagets SK 192,5 -29.1 km/h 47 m
7 168 Hans Gunnar Eliassen Stålkameratene IL 190,4 -31.2 km/h 46 m
8 161 Peder Wøien Trøgstad Skiklubb Furukollen Hop 184,9 -36.7 km/h 44,5 m
9 158 Ole Martin Enget Folldal IF 182,8 -38.8 km/h 45,5 m
10 156 Simen Meen Haugeng Fossum IF 178,6 -43.0 km/h 45,5 m