Hopp til innhold

Kretscuper 2016

Alle de tre kretscupene ble avsluttet på Gålå i helgen, i strålende sol og med gode forhold. Vi gratulerer alle vinnere og deltakere med innsatsen!

Vi takker også våre sponorer GD, Toten Sparebank og Gålå Idrettsanlegg AS for et godt samarbeid sesongen 2015-16!

Til sammen har 486 unge skiløpere deltatt på ett eller flere renn i de tre cupene i løpet av vinteren, 180 jenter og 306 gutter. Av disse deltok 195 i Totenbank Cup, 198 i GD Cup og 93 i Gålå Cup.

Vi gratulerer alle de 486 skiløperne med innsatsen, her er sammenlagtresultatene for hver cup: 
TOTENBANK CUP      GD CUP     GÅLÅ CUP

Totenbankcup Topp 3 alle klasser

Jenter 11 år
1. Malin Hoelsveen, Raufoss IL langrenn
2. Emma Klevenberg, Gjøvik Skiklubb
3. Hedda Nyhagen, Rogne IL

Jenter 12 år
1. Synne Børresen Bollingmo, Raufoss IL langrenn
2. Tora Margrethe G. Hoff, Gran IL
3. Mathea Nordvik, Brandbu IF

Jenter 13 år
1. Oline Meli, Svea Skilag
2. Mia Emilie Berntsen, Vind IL
3. Helena Vesteng, Svea Skilag

Jenter 14 år
1. Anna Heggen, Harestua IL
2. Eivor Melbybråten, Rogne IL
3. Andrine Fuglerud Flugstad, Gjøvik Skiklubb

Gutter 11 år
1. Mathias Hoelsveen, Raufoss IL langrenn
2. Lars Heggen, Harestua IL
3. Sjur Raastad Kjørven, Svea Skilag

Gutter 12 år
1. Sivert Borgen, Østre Toten Skilag
2. Eskil Engdal, Vind IL
3. Trond Raastad Hallum, Svea Skilag

Gutter 13 år
1. Eirik Bueno Lindmoen, Raufoss IL langrenn
2. Peder Elias Nordseth, Snertingdal IF
3. Simen Gammelmo, Svea Skilag

Gutter 14 år
1. Vegard Thon, Etnedal Skilag
2. Oskar Lunde Ragnhildsløkken, Vind IL
3. Lars Lybekk Bertelrud, Bagn IL

GD Cup Topp 3 alle klasser

Jenter 11 år
1. Anna Søberg Vaglum, Søre Ål IL
2. Stine Ludahl Lagethon, Øyer-Tretten IF
3. Iris Tollan Brandhaug, Roterud IL

Jenter 12 år
1. Maria Lykken Hamre, Søre Ål IL
2. Kjersti Heringstad, Heidal IL
3. Mathilde Lindblad, Øyer-Tretten IF

Jenter 13 år
1. Ida Kristine Ringlund, Tormod Skilag
2. Ingrid Øien, Vågå IL
3. Kristina Masovn Haave, Lillehammer Skiklub

Jenter 14 år
1. Emma Tallaug, Lom IL
2. Caroline Plukkerud, Øyer-Tretten IF
3. Ingrid Fougner, Follebu Skiklubb

Gutter 11 år
1. Petter Owren, Lillehammer Skiklub
2. Oskar Stenberg Øien, Øyer-Tretten IF
3. Kristoffer Welhaven Thorstad, Søre Ål IL

Gutter 12 år
1. Emil Stenberg Øien, Øyer-Tretten IF
2. Rasmus Opdal Christensen, Lillehammer Skiklub
3. Edvard Fossum Olstad, Øyer-Tretten IF

Gutter 13 år
1. Vemund Wangen, Lillehammer Skiklub
2. Ola Aurmo, Lom IL
3. Jo Mallaug, Lom IL

Gutter 14 år
1. Isak Skari Berger, Lillehammer Skiklub
2. Bjørn Lindvik Stubrud, Søre Ål IL
3. Johannes Staune Mittet, Roterud IL

Les reportasjer fra GD Cup i GD

Gålå Cup Topp 3 alle klasser

Jenter 15 år
1. Hedda Bakkemo, Gjøvik Skiklubb
2. Anita Bueno Lindmoen, Raufoss IL langrenn
3. Nora Meli, Svea Skilag

Jenter 16 år
1. Kristine H. Strandlie, Gjøvik Skiklubb
2. Annette Berntsen, Vind IL
3. Karen Amalie Nordseth, Snertingdal IF ski

Gutter 15 år
1. Håvard Kvam, IL Kolbukameratene
2. Reidar Aurmo, Lom IL
3. Simen Sethne, IL Kolbukameratene

Gutter 16 år
1. Ansgar Evensen, Vind IL
2. Kristoffer Alm Karsrud, Raufoss IL langrenn
3. Arngrim Sørumshaugen, Gjøvik Skiklubb

 Se også egen side for alle kretscuper