Hopp til innhold

Glade kretsmestere på Gålå

KM Alpint 2016

Oppland Skikrets og Peer Gynt Alpinklubb inviterte til KM alpint 2016 på Gålå i helgen, gratulerer til alle ferske kretsmestere!

KM alpint ble arrangert på Gålå 16-17. april, i hele fire grener: Slalåm, storslalåm, super-G og superkombinasjonen. En stor takk til Peer Gynt Alpinklubb som arrangerte, og til alle utøvere, foreldre og støtteapparat som stilte opp i solskinnet på Gålå!

Flere av utøverne rasket også med seg flere KM-titler; Clara-Marie Vorre og Oliver Norheim, begge fra Lillehammer Skiklub, vant hele 3 gull hver seg. Amelia Gillard, også hun Lillehammer Skiklub, sikret seg 2 KM-titler, mens det var ekstra stas at arrangørklubbens Torstein Monshaugen også kjørte ned til 2 gullmedaljer.

Resultater KM alpint 2016:

Slalåm
U14 jenter:
1.  Amalie Harildstad Bjørnsgaard, Lillehammer Skiklub
2. Clara-Marie Vorre, Lillehammer Skiklub
3. Lina Korsvold, Harestua IL

U14 gutter:
1.  Oliver Norheim, Lillehammer Skiklub
2.  Andreas Johnsen, Lillehammer Skiklub
3.  Oliver Gjerde Sveen, Lillehammer Skiklub

U16 jenter:
1.  Amelia Gillard, Lillehammer Skiklub
2. Hanna Kongelf, Lillehammer Skiklub
3.  Mabel Ensrud, Lillehammer Skiklub

U16 gutter:
1. Sander Gjerde Sveen, Lillehammer Skiklub
2. Sindre Sagbakken, Lillehammer Skiklub
3. Ulrik Rykhus Danielsen, Lillehammer Skiklub

Storslalåm
U14 jenter:
1.  Clara-Marie Vorre, Lillehammer Skiklub
2. Amalie Harildstad Bjørnsgaard, Lillehammer Skiklub
3. Lina Korsvold, Harestua IL

U14 gutter:
1.  Torjus Helgaker, Harestua IL
2.  Oliver Gjerde Sveen, Lillehammer Skiklub
3.  Magnus Carolin, Lillehammer Skiklub

U16 jenter:
1. Mabel Ensrud, Lillehammer Skiklub
2. Emma Kihle Stavseth, Lillehammer Skiklub
3.  Hanna Kongelf, Lillehammer Skiklub

U16 gutter:
1.  Torstein Monshaugen, Peer Gynt Alpin
2.  Ulrik Rykhus Danielsen, Lillehammer Skiklub
3.  Sander Gjerde Sveen, Lillehammer Skiklub

Super-G
U14 jenter: 
1. Clara-Marie Vorre, Lillehammer Skiklub 
2. Amalie H. Bjørnsgaard, Lillehammer Skiklub
3. Tuva Amundsen, Gjøvik Skiklubb

U14 gutter: 
1.  Oliver Norheim, Lillehammer Skiklub
2.  Andreas Johnsen, Lillehammer Skiklub
3.  Torjus Helgaker, Harestua IL

U16 jenter: 
1.  Emma Kihle Stavseth, Lillehammer Skiklub
2.  Hanna Kongelf, Lillehammer Skiklub
3.  Amelia Gillard, Lillehammer Skiklub

U16 gutter: 
1.  Torstein Monshaugen, Peer Gynt Alpin 
2.  Ulrik Rykhus Danielsen, Lillehammer Skiklub
3.  Sindre Sagbakken, Lillehammer Skiklub

Superkombinasjon
U14 jenter:
1.  Clara-Marie Vorre, Lillehammer Skiklub
2.  Amalie H. Bjørnsgaard, Lillehammer Skiklub 
3.  Tuva Amundsen, Gjøvik Skiklubb

U14 gutter:
1.  Oliver Norheim, Lillehammer Skiklub
2.  Andreas Johnsen, Lillehammer Skiklub
3.  Oliver Gjerde Sveen, Lillehammer Skiklub

U16 jenter:
1.  Amelia Gillard, Lillehammer Skiklub
2.  Emma Kihle Stavseth, Lillehammer Skiklub
3.  Hanna Kongelf, Lillehammer Skiklub

U16 gutter:
1.  Ulrik Rykhus Danielsen, Lillehammer Skiklub
2.  Sindre Sagbakken, Lillehammer Skiklub
3.  Sander Gjerde Sveen, Lillehammer Skiklub

GÅLÅRENNET 2016 (KM Oppland)
Komplette resultatlister alle klasser

Offisiell resultatliste Gålårennet 2016 SL U10 og yngre

Offisiell resultatliste Gålårennet 2016 SL U12 og eldre

Resultatliste U10 og yngre SSL Gålårennet
Offisiell resultatliste Gålårennet 2016 SSL U12
Offisiell resultatliste Gålårennet 2016 SSL KM U14 og eldre

Offisiell resultatliste Gålårennet 2016 Super-G KM U14 og eldre
Offisiell resultatliste Gålårennet 2016 Super-kombi KM