Hopp til innhold

Ungdomsstafetten 2015

De to lagene fra Oppland gjorde sine saker meget bra på søndagens stafett, med 2. og 11. plass.

Ungdomsstafetten arrangeres årlig som en miks-stafett for 15- og 16- åringer.  Stafetten arrangeres av Oslo Skikrets i samarbeid med NSF, Skiforeningen og ulike andre samarbeidspartnere. 

Resultatliste

Følgende utøvere ble tatt ut på Oppland Skikrets sine to lag:

OPPLAND 1
J15:    Anna Slåen                                  Tormod Skilag
G15:   Ansgar Evensen                          Vind IL
J16:   Tuva Bakkemo                             Gjøvik Skiklubb
G16:  Anders Kolstadbakken               Rogne IL

OPPLAND 2
J15:   Kristine H. Strandlie                  Gjøvik Skiklubb
G15:  Arngrim Sørumshaugen            Gjøvik Skiklubb
J16:  Dorthe Ballangrud Seierstad      Raufoss IL
G16: Åsmund Jakobsen                        Nordre Land IL  
                  

Hjemmeværende reserver
J15:  Pernille Gullikstad                        Søre Ål IL
G15:  Kristoffer Alm Karsrud               Raufoss IL
J16:  Marit Øygard                                 Rogne IL
G16: Asmund Kongsli Kjorstad           Harpefoss IL

____________________________________

Kretsleder
Knut Arne Kolstadbakken, tlf. 480 28 290, e-post kolstadbakken@n2u.no

Ski og smøring
Ole Henrik Evensen er med som smører.
Mer informasjon om ski og smørning legges ut når vi nærmer oss.

Overnatting
Det er bestilt overnatting til utøvere og støtteapparat fra lørdag til søndag på Radisson Blu Hotell i Nydalen.
Dersom foreldre ønsker å overnatte, bes dere ta kontakt med hotellet direkte ved Rebecca Flakstad, tlf. 23 26 33 22, e-post rebecca.flakstad@radissonblu.com, og oppgi at dere ønsker overnatting i forbindelse med Ungdomsstafetten.

FORELØPIG PROGRAM

Lørdag:

Oppmøte på Radisson Blu Hotell i Nydalen senest kl. 11.00!

Kl. 12.00              Lagleder- og utøvermøte på hotellet
Kl. 13.15               Bussavgang fra hotellet
Kl. 14.15               WC 50 km herrer Holmenkollen
Kl. 17.30-18.15    Trening
Kl. 18.30              Bussavgang til hotellet
Kl 20.00               Bankett på hotellet

Søndag:
Kl. 09.45               Bussavgang fra hotellet
Kl. 10.30-12.00    WC 30 km damer
Kl. 11.45                 Skitesting i skitest/oppvarmingsløype
Kl. 13.00                Ungdomsstafetten 2015
Ca 15.30                 Bussavgang til hotellet

Uttakskriterier
Alle etappene i årets stafett vil bli gjennomført i fri teknikk.
Oppland Skikrets har hatt følgende uttaksrenn som grunnlag for uttak:
 * Arne Rustadstuens Minneløp, 18. januar
 * KM 2015 på Gålå, 24. januar
 * Madshusrennet, 8. februar
 * Hovedlandsrennet Stokke 2015, 27. februar

I tillegg er det gjort en totalvurdering i HL + generell vurdering av sesongen og formutvikling.
Uttakskomite har bestått av regionskontakter og LK.

Arrangementets hjemmeside