Hopp til innhold

Bronse til LSKs damer

Jentene våre leverer! I søndagens stafett var 4 av de 11 beste lagene fra Oppland, best var Lillehammer Skiklub på 3. plass.

 Øystre Slidre IL kom på en flott 5. plass, mens Lillehammer Skiklub 2 ble nr. 10 og Gjøvik Skiklub (uten Ingvild) kom på en flott 11. plass-

I herreklassen ble Lillehammer Skiklub beste klubb fra Oppland på en 6. plass.


Ingvild Flugstad Østberg klinket til med gull og NM-tittel på fredagens sprint.

NM-arrangørens hjemmeside

Torsdag 29. januar
 * kl. 10.45   1o km (F) kvinner  Resultatliste
 * kl. 12.30   15 km (F) menn    Resultatliste

Fredag 30. januar
 * kl. 11.00   Sprint (K) prologer menn og kvinner
 * kl. 12.30   Sprint (K) finaler menn og kvinner Resulatliste menn  Resultatliste kvinner

Lørdag 31. januar
 * kl. 11.00   Skiathlon 15 km kvinner   Resultatliste
 * kl. 12.30   Skiathlon 30 m menn    Resultatliste

Søndag 1. februar
 * kl. 10.15   Stafett kvinner Resultatliste
 * kl. 12.00  Stafett menn   Resultatliste

 

INFORMASJON FRA SKIKRETSEN
NM del 1 senior på Røros nærmer seg og temperaturen ser ut til å bli ‘grei’, vi ser fram til spektakulære dager på Røros!

Hovedleder Oppland Skikrets
Hanne Kvåle, tlf. 951 71 110

Overnatting
Skikretsen har reservert rom på Bergstadens Hotell.
Romfordeling pr. 27.01.15

Måltider hotell
 * Frokost/smøre nistepakke: kl. 06.30-10.00
 * Middag: kl. 17.00-19.00
 * Kveldsmat: kl. 20.00-22.00

Løpermøter/startnummer
Løpermøter (med utdeling av startnummer) vil bli avholdt på Bergstadens Hotell hver kveld kl. 20.30. Uavhentede startnummer vil dere finne i smøreboden til Oppland Skikrets.
Hanne møter som leder fra Oppland skikrets på lagledermøtene som gjennomføres av arrangør. Bruk også hjemmesiden til arrangøren, se over, referat fra lagledermøtene vil bli lagt ut i etterkant av møtene hver kveld ca. kl. 20.30.

Smøreplasser
De som har bestilt smøreplass gjennom kretsen er:
 **  Lillehammer SK/Team Coop Talent – 8 plasser.

 

 

INFORMASJON FRA SKIFORBUNDET

Juniorløpere kvalifisert for deltagelse i NM senior:
Følgende juniorløpere kan melde seg på til NM senior, basert på kriteriene som står i "Sesonginformasjoner":

Kan melde seg på NM Røros 10/15 km F
Weng Tiril Udnes NTG-L / Nes Ski
Myhre Julie Byåsen IL
Weng Lotta Udnes NTG-L / Nes Ski
Hustad Sofie Nordsveen  Nes Ski
Bonden Inger Sande Sportsklubb
Kvamme Lisa NTG-L/  Søre Ål IL
Bostad Guro Strindheim IL
Skaanes Marte Strindheim IL
Heimdal Lovise NNS /Bardu IL
Mathisen Ingrid Fauske IL Ski
     
Klæbo Johannes Høsflot Byåsen IL
Stenshagen Mattis NTG-L/Follebu SK
Erikstad Audun Vadsø Sk/Team Varanger
Augdal Eirik Sverdrup Ringkollen SK
Kvåle Gaute HSG/Røldal IL
Bruvoll Ole Jørgen MVS/Lierne IL
Rosenvinge Aksel Oseberg Skilag
Skjevdal Lars Gunnar Røros IL
Iversen Gaute MVS/ILVarden Meråker
Valnes Erik NNS/Bardufoss og   Omegn IF
Kan melde seg på NM Røros sprint  
Weng Lotta Udnes NTG-L / Nes Ski
Weng Tiril Udnes NTG-L / Nes Ski
Bostad Guro Strindheim IL
Myhre Julie Byåsen IL
Håkenstad-   Bråten Marte NTG-L/   Lillehammer 
Stenseth Ane Appelkvist Grong IL
Skaanes Marte Strindheim IL
Kant Anna Emilie Hernes IL
Wiberg Margit HSG/ Otra IL
Heimdal Lovise NNS /Bardu IL
     
Stenshagen Mattis NTG-L/Follebu SK
Græsli Kristian Hamar SK
Eriksen Sivert Grøtan Byåsen IL
Riseth Fredrik Byåsen IL
Fines Svein Berg MVS/Strindheim IL
Aurland Joachim NTG-L/ Kjellmyra IL /   Team Solør Ski
Hovland Torgeir Sulen Kvaløysletta Skilag
Slettom Sjur NTG-L/ Lom IL
Valnes Erik NNS/Bardufoss og   Omegn IF
Nordhagen Simen NTG-L/Strandbygda
Kan melde seg på NM Røros Skiathlon
Weng Tiril Udnes NTG-L / Nes Ski
Weng Lotta Udnes NTG-L / Nes Ski
Hustad Sofie Nordsveen  Nes Ski
Bonden Inger Sande Sportsklubb
Bostad Guro Strindheim IL
Myhre Julie Byåsen IL
Mathisen Ingrid Fauske IL Ski
Heimdal Lovise NNS /Bardu IL
Kvamme Lisa NTG-L/  Søre Ål IL
     
Skaanes Marte

Strindheim IL

Erikstad Audun Vadsø Sk/Team Varanger
Bruvoll Ole Jørgen MVS/Lierne IL
Klæbo Johannes Høsflot Byåsen IL
Rosenvinge Aksel Oseberg Skilag
Christoffersen Stian Runar IL
Stenshagen Mattis NTG-L/Follebu SK
Augdal Eirik Sverdrup Ringkollen SK
Kvåle Gaute HSG/Røldal IL
Slettom Sjur NTG-L/ Lom IL
Græsli Kristian Hamar SK