Hopp til innhold

Uttak WC Holmenkollen

Til helgen er det klart for det tradisjonsrike Holmenkollrennet - her er uttaket til det norske laget. Fire opplandsutøvere i troppen, og tre på reservelistene!

Martin Løwstrøm Nyenget, Lillehammer Skiklub, er med i herretroppen, mens Daniel Stock, Lillehammer Skiklub, og Vetle Thyli, Raufoss IL, er reserver.

I dametroppen er det hele tre Opplandsutøvere - i tillegg til Ingvild Flugstad Østberg er også Mari Eide, Øystre Slidre IL, og Barbro Kvåle, Lillehammer Skiklub, med i troppen. I tillegg er Emilie Kristoffersen, Lillehammer Skiklub, første reserve.

Arrangørens hjemmesider

Herrer

 
Martin Johnsrud Sundby Røa IL
Tord Asle Gjerdalen Fossum IF
Øystein Pettersen Lillomarka Skiklubb
Pål Golberg Gol IL
Petter Eliassen Byåsen IL
Didrik Tønseth Byåsen IL
Chris Andre Jespersen Korlevoll-Odda IL/Team United Bakeries
Eldar Rønning Skogn IL
Sjur Røthe Voss IL
Morten Harjo Pettersen Vadsø Skiklubb/Team NTNU
Sindre Bjørnestad Skar Bærums Verk IF
Simen Andreas Sveen Ring IL/team Lease Plan 
Mathias Rundgreen Byaasen Skiklub/Team Veidekke Trøndelag
Hans Christer Holund Lyn Ski
Martin Løwstrøm Nyenget Lillehammer Skiklub/Team Coop talent
Øyvind Moen Fjeld Kjelsås IL/Team NTNU
Kristian Tettli Rennemo Leksvik IL/ Team OneWay
Eirik Lorentsen Henning Skilag/Team Veidekke Trøndelag
   
Petter Northug jr (Friplass WC) Strindheim IL 
   
Simen Håkon Østensen (Friplass COC) Fossum IF 
Daniel Myrmæl Helgestad (Friplass COC) Byåsen IL
Emil Iversen (Friplass COC) IL Varden/Team Veidekke Trøndelag
   

Reserver

 
1. Daniel Stock Lillehammer Skiklub/Team Coop talent
2. Jonas Austmo Kolstad Henning Skilag
3. Vetle Thyli Raufoss IL
4. Snorri Einarsson Tromsø Skiklubb/Team Veidekke Nord-Norge
5. Anders Tettli Rennemo Leksvik IL/Team OneWay
   

Kvinner

 
Therese Johaug IL Nansen
Marit Bjørgen Rognes IL
Heidi Weng IL BUL
Astrid U. Jacobsen IL Heming
Kristin Størmer Steira Forsøk IL
Ingvild F. Østberg Gjøvik SK
Maiken Caspersen Falla Gjerdrum
Celine Brun- Lie Njård
Tuva Toftdahl Staver IL Heming
Kari Vikhagen Gjeitnes Henning Skilag
Mari Eide Øystre Slidre IL
Silje Øyre Slind Oppdal IL / Team NTNU
Astrid Øyre Slind Oppdal IL / Team NTNU
Karianne Jevne IL Heming
Barbro Kvåle Lillehammer SK / Team Coop Talent
Maria Strøm Nakstad Byaasen SK / Team Veidekke Trøndelag
   
Marthe Kristoffersen (Friplass COC) IL Varden
Martine Ek Hagen (Friplass COC) IL BUL 
Katrine R. Harsem (Friplass COC) IL Varden / Team Veidekke Trøndelag
   

Reserve:

 
1. Emilie Kristofersen Lillehammer Sk / Team Coop Talent
2. Trude Nonstad Fornes Ranheim SK / Team Veidekke Trøndelag
3. Merethe Myrseth Strindheim IL