Hopp til innhold

Ungdomsstafetten 2014

I tåke og tunge forhold i Holmenkollen ble det en flott 4. og 12. plass til våre 15-16-åringer av totalt 30 startende lag.

Oppland Skikrets stilte med to lag:

OPPLAND 1
J15:    Marit Øygard                               Rogne IL
G15:   Anders Kolstadbakken              Rogne IL
J16:   Anna Grøntjernet                        Svea Skilag
G16:  Johannes Bjertnæs                     Jevnaker IF ski

OPPLAND 2
J15:   Dorthe Ballangrud Seierstad    Raufoss IL
G15:  Eirik Sundheim Magnussen      Skrautvål IL
J16:  Mari Nordlunde                            Follebu Skiklubb
G16: Iver Skaarseth                               Lillehammer Skiklub  
                  

Hjemmeværende reserver
J15:  Tuva Bakkemo                              Gjøvik Skiklubb
G15:  Åsmund Jakobsen                       Nordre Land IL
J16:  Hanne Mo Vaadal                         Roterud IL
G16: Emil Wassrud                                Sør-Fron IL

Resultatliste

Kretsleder
Knut Arne Kolstadbakken, tlf. 480 28 290, e-post kolstadbakken@n2u.no

Ski og smøring
Kristian Nordlunde er med som smører.
Alle bes om å preppe skiene med HF8. Skikretsens smører har med pulver og topping og vil legge festesmøring.
De som har rubb- og/eller zero-ski tar med seg disse.
Ta også med et par treningsski som kan brukes til å ta en runde i løypa før start.

Overnatting
Det er bestilt overnatting til utøvere og støtteapparat på Radisson Blu Hotell i Nydalen.
Dersom foreldre ønsker å overnatte, bes dere ta kontakt med hotellet direkte ved Rebecca Flakstad, tlf. 23 26 33 22, e-post rebecca.flakstad@radissonblu.com, og oppgi at dere ønsker overnatting i forbindelse med Ungdomsstafetten.

KRETSOPPLEGG
Torsdag: 
Oppmøte på Radisson Blu Hotell i Nydalen kl. 17.00 - 18.00 (senest kl. 18.00)
Vi tar oss først en liten joggetur (ta med joggesko!), deretter spiser vi middag på Peppes Pizza.

Fredag:
Kl. 09.30    Lagleder- og utøvermøte (på hotellet)
Kl. 11.30      Ankomst Holmenkollen
Kl. 12.00    Skitesting i skitest-/oppvarmingsløype
Kl. 13.30    Løypebesiktigelse i Holmenkollen
Kl. 15.00    Ungdomsstafetten 2014

Erfaringen tilsier at de fleste utøverne ønsker å reise hjem etter stafetten pga. kommende helgs Birkenarrangement. Vi avslutter derfor kretsopplegget etter avsluttet stafett. Dersom det er  noen som ønsker å delta på banketten fredag kveld på hotellet (ca. kl. 20.00), er dere selvfølgelig velkomne til å gjøre det, det koster ikke ekstra for utøvere.

NRK vil sende en reportasje fra Ungdomsstafetten på lørdag ca. kl. 15.15.


Uttakskriterier

Pga. World Cup i Holmenkollen samme helg vil alle etappene bli gjennomført i klassisk teknikk.
Oppland Skikrets har hatt følgende uttaksrenn som grunnlag for uttak:
 * Arne Rustadstuens Minneløp, klassisk, 12/1
 * KM 2014 på Vind, klassisk, 25/1
 * Hovedlandsrennet 2014, klassisk

I tillegg vil det bli gjort en totalvurdering i HL + generell vurdering av sesongen og formutvikling.
Uttakskomite består av regionskontakter og LK.

Arrangementets hjemmeside