Hopp til innhold

NSFs OL-tropp

Her er troppen NSF stiller med under OL i Sotsji. Denne sterke troppen skulle borge for mange gode resultater og medaljer. Lykke til!

LANGRENN

 
Marit Bjørgen  Rognes IL
Ingvild Flugstad Østberg  Gjøvik Skiklubb
Therese Johaug  Nansen IL
Astrid Uhrenholdt Jacobsen  IL Heming
Heidi Weng  IL BUL
Celine Brun-Lie  Njård 
Kristin Størmer Steira  IL Forsøk
Maiken Caspersen Falla  Gjerdrum IL
Martin Johnsrud Sundby  Røa IL
Pål Golberg  Gol IL
Finn Hågen Krogh  Tverrelvdal IL
Sjur Røthe  Voss IL
Chris Jespersen  IL Korlevoll
Petter Northug  Strindheim IL
Tord Asle Gjerdalen  Fossum IF
Eldar Rønning  Skogn IL
Didrik Tønseth  Byåsen IL
Eirik Brandsdal  Kjelsås IL
Ola Vigen Hattestad  Ørje IL
Anders Gløersen  Rustad IL

ALPINT

 
Aksel Lund Svindal  Nero 
Leif Kristian Haugen  Lommedalen Alpin 
Kjetil Jansrud  Peer Gynt Alpin
Henrik Kristoffersen  Rælingen SK Slalåm 
Sebastian Johan Foss Solevåg  Spjelkavik IL 
Lotte Smiseth Sejersted  Stabæk IF 
Ragnhild Mowinckel  Sports klubben Rival 
Nina Løseth  Spjelkavik IL
Mona Løseth  Spjelkavik IL
Aleksander Aamodt Kilde  Lommedalen IL

HOPP

 
Gyda Enger  Hernes IL/Lillehammerhopp
Line Jahr  Vikersund IF/Lillehammerhopp 
Maren Lundby  Kolkukameratene/Lillehammerhopp 
Helena Olsson Smeby  Byåsen IL/Trønderhopp 
Anders Bardal  Steinkjer Skiklubb/Trønderhopp
Anders Fannemel  Hornindal IL/Lillehammerhopp
Anders Jacobsen  Ringkollen Skiklubb/Flying Team Vikersund
Rune Velta  Lommedalen IL/Kollenhopp
Daniel André Tande  Kongsberg IL/FlyingTeam Vikersund

FREESTYLE (SKI CROSS, Halfpipe, slopestyle KULEKJØRING)

Skicross:

 
Marte Høie Gjefsen  Lillehammer Skiklub
Christian Mithassel  IL Heming
Didrik Bastian Juell  Ready
Thomas Borge Lie  Ready
Freestyle  Kulekjøring
Hedvig Wessel  IL Heming 
Freeski  Halfpipe
Jon Anders Lindstad  SPK Freidig
Freeski  Slopestyle
Aleksander Aurdal  IL Heming
Per Kristian Hunder  Øyer
Øystein Bråten  Torpo
Andreas Håtveit  Geilo IL 
Tiril Sjåstad Christiansen  Geilo IL

KOMBINERT

 
Jørgen Graabak  Byåsen IL
Magnus Krog  Høydalsmo IL
Mikko Kokslien  Søre Ål IL
Håvard Klemetsen  Kautokeino IL
Magnus Moan  Byåsen IL