Hopp til innhold

Om oss

Administrasjon 

     
Vidar Løfshus Sportssjef 992 59 230 vidar.lofshus@skiforbundet.no
Asgeir Moberg  Adm. leder 900 24 700 asgeir@skiforbundet.no
Gro Eide Mediakontakt 900 29 009 gro.eide@skiforbundet.no
Brit Baldishol Utviklingssjef 951 78 884 brit@skiforbundet.no
Per Nymoen Utdanningssjef 913 98 200 per.nymoen@skiforbundet.no
Bernt Halvard Olderskog Kommersiell leder 959 70 088 bernt@skiforbundet.no
Martine Thorleifsson Sponsoransvarlig 936 56 228 martine@skiforbundet.no
Ulf Morten Aune Landslagskoordinator 480 10 855 aune@skiforbundet.no
John Anders Mohn Gaustad Markedsansvarlig 909 71 625 gaustad@skiforbundet.no
Bjørnar Sandvig Landslagsassistent 958 51 350 bjornar.sandvig@skiforbundet.no
Anne Ragnhild Kroken Prosjektleder integrering 930 54 058 anne.kroken@skiforbundet.no

Landslagsledelsen 

     
Vidar Løfshus Landslagssjef 992 59 230 vidar.lofshus@skiforbundet.no
Bjørnar Sandvig Landslagsassistent 958 51 350 bjornar.sandvig@skiforbundet.no
Egil Kristiansen Trener landslag kvinner 901 14 730 egil@skiforbundet.no
Roar Hjelmeset Trener landslag kvinner 951 44 188 roar.hjelmeset@skiforbundet.no
Trond Nystad Trener landslag menn allround 954 23 259 trond.nystad@skiforbundet.no
Ulf Morten Aune Landslagskoordinator 480 10 855 aune@skiforbundet.no
Arild Monsen Trener landslag menn sprint 412 64 139 arild.monsen@skiforbundet.no
Sjur Ole Svarstad Trener rekruttlandslag 913 72 783 svarstad@skiforbundet.no
Anders Bystrøm Trener juniorlandslag 480 10 858 anders.bystrom@skiforbundet.no
Lars Berger Trener funksjonshemmede 907 88 607 lars.berger@skiskyting.no
Torger Hansen Leder helseteam 913 37 748 th1010@online.no
Knut Nystad Leder smøreteam 476 71 113 knut@skiforbundet.no

Langrennskomiteen 

Norsk langrenn ledes av Langrennskomiteen. Langrennskomiteen består av fem medlemmer, som er valgt av Skitinget. Komitelederen er også medlem av Skistyret.

Torbjørn Skogstad Leder 907 72 425 torbjorn.skogstad@gmail.com
Nils Kristian Nakstad Nestleder 906 04 334 nils.kristian.nakstad@enova.no
Sissel Sveen Frogner Medlem 958 82 029 sissel.sveen@frogner.no
Runa Skyttersæter Meldem 909 88 233 run.sky@online.no
Marius Vegheim Ungdomsrepr. 994 39 850 mariusvegheim@hotmail.com
 

TORBJØRN SKOGSTAD

Medlem i Langrennskomiteen fra 2010
- Kvaløysletta Skilag
- Styret i Malangshalvøya Skilag siden 1988
- LK leder- og styremedlem, Troms Skikrets 7 år
- Kommunestyremedlem, Balsfjord kommune

 

 

 

Nils Kristian NAKSTAD

Byaasen Skiklub
- Adm.dir Enova SF
- Ulike styreverv
- LK-leder i Sør-Trøndelag Skikrets 2008-2012
- Trener

 
 

SISSEL SVEEN FROGNER

Vang Skiløperforening 1999-2007
- Nestleder Hedmark Skikrets 2006-2010
- LK-leder Hedmark Skikrets 2008-2011
- Regional elitesatsing (Team Lillehammer) 2011 –
- Diverse styreverv
- Økonomisjef, Moelven Industrier
- Bakgrunn innen økonomi og ledelse fra næringsliv, bank og forsikring

 

 
 

RUNA SKYTTERSÆTER

IL Heming
- Trener og smører
- Diverse styreverv
- Bakgrunn fra bank/forsikring

 

MARIUS VEGHEIM

Gjerdrum IL
- Bor i Oslo
- Bachelor i finans
- Bakgrunn fra NTG Lillehammer og aktiv karriere t.o.m junior

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix