Hopp til innhold

NM på Røros

Følg årets NM langrenn på Røros. Sjekk oppdaterte informasjoner/tidsskjema. Husk trenerseminar torsdag.



Oppdatert 28. januar kl 19.00
NRK sender direkte fra årets NM torsdag, fredag, lørdag og søndag

Her kan du følge LIVE-timingen fra NM på Røros

Startlister/resultatlister, oppdatert informasjon fra lagledermøter på arrangørenes nettsider, samt nyhetssaker på NM-arrangørens webside.

Rennprogram
Torsdag 29. januar
10.45: 10 km friteknikk
12.30: 15 km friteknikk
Fredag 30. januar
10.30: Sprint klassisk prologer (korrigert)
12.30: Sprint klassisk finaler
Lørdag 31. januar
11.00: Skiathlon kvinner, 15 km
12.30: Skiathlon menn, 30 km
Søndag 1. februar
10.15: Stafett kvinner
12.00: Stafett menn

Husk trenerseminaret torsdag etter lagledermøtet!
Foredrag med Espen Tønnessen: Fra talent til verdensener i langrenn.
Torsdag kl 20.00 (rett etter lagledermøtet, møterom Christianus Sextus, samme rom som lagledermøtet)
Se program her!  (Varighet: en times tid).

Lister over godkjente påmeldinger!

Påmeldingsfristen var mandag 19. januar kl. 23.59
Husk at på menn 15 km og skiathlon er det krav om 150 FIS-punkt eller bedre.
Liste over godkjente påmeldinger finnes på NM-arrangørens webside.
Listene er tatt ned søndag 25. januar. Korrigerte lister legges ut tirsdag 27. januar.

Juniorløpere kvalifisert for deltagelse i NM senior:

Følgende juniorløpere kan melde seg på til NM senior, basert på kriteriene som står i "Sesonginformasjoner":

Kan melde seg på NM Røros 10/15 km F
Weng Tiril Udnes NTG-L / Nes Ski
Myhre Julie Byåsen IL
Weng Lotta Udnes NTG-L / Nes Ski
Hustad Sofie Nordsveen  Nes Ski
Bonden Inger Sande Sportsklubb
Kvamme Lisa NTG-L/  Søre Ål IL
Bostad Guro Strindheim IL
Skaanes Marte Strindheim IL
Heimdal Lovise NNS /Bardu IL
Mathisen Ingrid Fauske IL Ski
     
Klæbo Johannes Høsflot Byåsen IL
Stenshagen Mattis NTG-L/Follebu SK
Erikstad Audun Vadsø Sk/Team Varanger
Augdal Eirik Sverdrup Ringkollen SK
Kvåle Gaute HSG/Røldal IL
Bruvoll Ole Jørgen MVS/Lierne IL
Rosenvinge Aksel Oseberg Skilag
Skjevdal Lars Gunnar Røros IL
Iversen Gaute MVS/ILVarden Meråker
Valnes Erik NNS/Bardufoss og   Omegn IF
Kan melde seg på NM Røros sprint  
Weng Lotta Udnes NTG-L / Nes Ski
Weng Tiril Udnes NTG-L / Nes Ski
Bostad Guro Strindheim IL
Myhre Julie Byåsen IL
Håkenstad-   Bråten Marte NTG-L/   Lillehammer 
Stenseth Ane Appelkvist Grong IL
Skaanes Marte Strindheim IL
Kant Anna Emilie Hernes IL
Wiberg Margit HSG/ Otra IL
Heimdal Lovise NNS /Bardu IL
     
Stenshagen Mattis NTG-L/Follebu SK
Græsli Kristian Hamar SK
Eriksen Sivert Grøtan Byåsen IL
Riseth Fredrik Byåsen IL
Fines Svein Berg MVS/Strindheim IL
Aurland Joachim NTG-L/ Kjellmyra IL /   Team Solør Ski
Hovland Torgeir Sulen Kvaløysletta Skilag
Slettom Sjur NTG-L/ Lom IL
Valnes Erik NNS/Bardufoss og   Omegn IF
Nordhagen Simen NTG-L/Strandbygda
Kan melde seg på NM Røros Skiathlon
     
Weng Tiril Udnes NTG-L / Nes Ski
Weng Lotta Udnes NTG-L / Nes Ski
Hustad Sofie Nordsveen  Nes Ski
Bonden Inger Sande Sportsklubb
Bostad Guro Strindheim IL
Myhre Julie Byåsen IL
Mathisen Ingrid Fauske IL Ski
Heimdal Lovise NNS /Bardu IL
Kvamme Lisa NTG-L/  Søre Ål IL
Skaanes Marte

Strindheim IL

Erikstad Audun Vadsø Sk/Team Varanger
Bruvoll Ole Jørgen MVS/Lierne IL
Klæbo Johannes Høsflot Byåsen IL
Rosenvinge Aksel Oseberg Skilag
Christoffersen Stian Runar IL
Stenshagen Mattis NTG-L/Follebu SK
Augdal Eirik Sverdrup Ringkollen SK
Kvåle Gaute HSG/Røldal IL
Slettom Sjur NTG-L/ Lom IL
Græsli Kristian Hamar SK