Hopp til innhold

Maiken Caspersen Falla vant foran Marit Bjørgen (Fotos: NTB Scanpix)

Fantastisk norsk innsats

Dobbelt norsk i både kvinne- og herreklassen i Drammen.


Ola Vigen Hattestad vant foran Pål Golberg.

Arrangørens hjemmesider med nyheter og alt om rennet.

Her er det norske laget:

Damer

 
Marit Bjørgen Rognes IL
Astrid U Jacobsen IL Heming
Maiken Caspersen Falla Gjerdrum IL
Ingvild Flugstad Østberg Gjøvik Skiklubb
Heidi Weng IL BUL
Celine Brun-Lie Njård
Mari Eide Øystre Slidre IL
Trude Nonstad Fornes Ranheim skiklubb / Team Veidekke Trøndelag
Britt Thorshaug Granrud IF Nansen / Team Veidekke Innlandet
Kari Vikhagen Gjeitnes Henning skilag
Maria Nysted Grønvold Furuflaten IL / Team Veidekke Nord-Norge
Therese Johaug IF Nansen
Barbro Kvåle Lillehammer Skiklubb / Team Coop Talent
Hilde Landheim  Lillehammer Skiklubb / Team Coop Talent
Merete Myrseth Strindheim IL
Tuva Toftdal Staver IL Heming
   
Martine Ek Hagen (Friplass COC)  IL BUL
Kathrine Harsem (Friplass COC)  IL Varden / Team Veidekke Trøndelag
Marthe Kristoffersen (Friplass COC)  IL Varden

RESERVER

 
1. Amalie H. Ous  Nes Ski / NTG - L
2. Wenche Snildalsli  Strindheim IL
3. Astrid Slind  Oppdal IL  / Team NTNU
4. Silje Slind   Oppdal IL / Team NTNU

Herrer

 
Eirik Brandsdal  Kjelsås IL
Anders Gløersen  Rustad IL
Øystein Pettersen  Lillomarka IL
Pål Golberg  Gol IL
Ola Vigen Hattestad  Ørje IL
Tomas Northug  Strindheim IL
Finn Hågen Krogh  Tverrelvdalen IL
Eldar Rønning  Skogn IL
Sjur Røthe  Voss IL
Sondre Turvoll Fossli  Hokksund IL
Sindre Bjørnestad Skar  Bærums Verk IF
Pål Trøan Aune  Steinkjer Skiklubb/Team Veidekke Trøndelag
Emil Nyeng  Ringebu-Fåvang skiklubb/Team Veidekke Innlandet
Timo Andre Bakken  Konnerud IL/Team Veidekke Innlandet
Ånund Lid Byggland  Høydalsmo IL/Team Lease Plan go
Andreas Nygaard  Burfjord IL/Team Veidekke Nord-Norge
Vegard Bjerkreim Nilsen  Lillehammer Skiklub/Team Veidekke Innlandet
Eivind Bakkene  Øystre Slidre IL/Team Veidekke Innlandet
   
Petter Northug jr (Friplass WC)  Strindheim IL
   
Simen Håkon Østensen (Friplass COC)  Fossum IF
Daniel Myrmæl Helgestad (Friplass COC)  Byåsen IL
Emil Iversen (Friplass COC)  IL Varden/Team Veidekke Trøndelag

RESERVER

 
1. Sindre Odberg Palm  Spydeberg IL/Team Jobzone
2. Andreas Myran Steen  Leksvik IL/Team One Way
3. Torjus Børsheim  Lillehammer Skiklub/Team Coop Talent
4. Markus Johansen Westgaard  Trøsken IL/Team Jobzone
5. Martin Løwstrøm Nyenget  Lillehammer Skiklub/Team Coop Talent