Hopp til innhold

Utmerkelser

Langrennskomitéen kårer hvert år to eller flere "ildsjeler" og "årets langrennsklubb" etter forslag fra skikretsene og fra andre i langrennsmiljøet. Ildsjelene og klubbene blir invitert til Langrennskomitéens Høstmøte og får overrakt et diplom og en gave. Ordningen ble startet i 2000.

Følgende ilsjelder og klubber er kåret til nå:

ÅR ILDSJELER  KLUBBER
2016 Bjørnar Bakken  Oppland Skikrets Førde IL Sogn og Fjordane 
  Ingerid G. Lunde Oppland Skikrets    
  Els De Keyzer Lie Nord-Trøndelag    
  Tone Brørs  Nord-Trøndelag    
  Kirsten Olava Hofstad  Sør-Trøndelag     
  Alf Roar Slind Sør-Trøndelag     
  Leo Grubbmo Nord-Trøndelag     
2015 Tormod Johnsen Troms Skikrets Kjelsås IL Oslo Skikrets
  Haldis Dahl Nord-Trøndelag Skikrets    
  Leo Grubbmo Nord-Trøndelag Skikrets    
  Guttorm Øye Møre og Romsdal Skikrets    
  Åge Rusten Oppland Skikrets    
  Gabriel Johannessen Buskerud Skikrets    
  Eivind Selvig Oslo Skikrets    
2014 Magne Dølemo Agder og Rogaland Beitstad IL Nord-Trøndelag
  Per Asdal Telemark og Vestfold    
  Kåre Martinsen Oppland    
  Olav Jarle Hoås Sør-Trøndelag    
  Arnfinn Ofstad Sør-Trøndelag    
  Leif Kjesbu Nord- Trøndelag    
2013 Nils-Tore Andreassen Troms NTNUI Sør-Trøndelag
  Heidi Sivertsen Nord-Trøndelag    
  Tor Helge Hansen  Sør-Trøndelag    
  Petter Hagen  Hedmark    
  Terje Nilsen  Oppland    
2012 Line og Bjørn Heimdal  Troms Nordreisa IL Troms
  Kåre Viken  Nord-Trøndelag Beitstad IL Nord-Trøndelag
  Terje Schjølberg  Sør-Trøndelag Strindheim IL Sør-Trøndelag
  Øystein Flønes  Sør-Trøndelag    
2011 Arne Moholdt   Sør-Trøndelag Kvaløysletta Skilag Troms
  Gunnar Smiseth Sør-Trøndelag Tromsø Skiklubb Troms
  Ivar Vinje Nord-Trøndelag  Trøsken IL Østfold
  Margit Wilhelmsen Troms    
2010 Athur Hegrenes   Sogn og Fjordane Lyn Ski Oslo
  Trond Eliassen   Telemark og Vestfold Gjerdrum IL Akershus
  Trond Helge Sinnes   Agder og Rogaland Vinne Skilag Nord-Trøndelag
2009  Reidun Nakstad   Sør-Trøndelag Spillum IL Nord-Trøndelag
  Unni Hovdal Iversen   Nord-Trøndelag Hommelvik IL Sør-Trøndelag
  Morten Tomter Oslo     
2008 Jonfinn Aske   Sogn og Fjordane Byaasen Skiklubb Sør-Trøndelag
   Geir Magne Feed Agder og Rogaland  Skogn IL Nord-Trøndelag
  Leif Lande  Sør-Trøndelag  IL Bjørn Sogn og Fjordane
  John Wiig Nordby  Oslo     
2007 Karin og Arne Braathen Oslo  Njård Oslo
  Thorvald Nakstad Sør-Trøndelag  Ålen IL Sør-Trøndelag
  Jørgen Kvåle Oppland     
2006 Arne Lindsverk Vestfold  IL Heming Oslo
  Syver Hovdenakk Møre og Romsdal  IL Runar Vestfold
  Per Nymoen   Oslo  Inderøy IL

Nord-Trøndelag

  Terje Opgård  Finnmark     
2005  Svein Olav Bø  Oslo  Vang Skiløperforening Hedmark
  Johan Landsem  Sør-Trøndelag  Fossum IF Akershus
      Konnerud IL Buskerud
2004  Jan Erøy  Østfold  Burfjord IL Troms
  Olav Kjørli  Oppland  Ring IL Hedmark
  Fred Pedersen  Buskerud  Molde og Omegn IF Møre og Romsdal
  Frank Pedersen  Langrennsportens Venner     
2003 Barbro Tomter Dahlen  Oslo  Nordli IL Nord-Trondelag
  Per Hatledal   Sogn og Fjordane  Byaasen IL Sør-Trøndelag
  Marthe Gjestland  Sør-Trøndelag  IL Ny Von Agder og Rogaland
2002  Herman Skjeldal  Hordaland  Gjesdal IL Agder og Rogaland
  John N. Grini  Hedmark  Bjerke IL Akershus
      Tynset IF Hedmark
 2001 Roald Nordgård  Hordaland  Rustad IL Oslo
  Idar Dahl Sør-Trøndelag IL Leik Sør-Trøndelag
2000  Oliver Utsi  Finnmark  Bardu IL Troms
  Per Rannem  Nord-Trøndelag  Henning Skilag Nord-Trøndelag
  Magne Kolstad  Hedmark  Nybygda IL Hedmark
  Geir Myklebust   Møre og Romsdal Stokke IL Telemark og Vestfold
Foto: Jon Olav Nesvold / NTB scanpix