Hopp til innhold

Buskerudjentene som tok stafettbronse: Guro Jordheim, Amalie Winnes, Kristine Stavås Skistad og Tiril Liverud Knudsen

Medaljedryss for Buskerud på junior-NM Vang

NM junior i langrenn gikk av stabelen 11. - 13. mars på Vang og Buskerudløperne oppnådde en rekke medaljer og sterke plasseringer.

Skikretsen gratulerer løperne med flott innsats og supre resultater under NM junior på Vang! Kristine Stavås Skistad (17) fra Konnerud ble dobbeltvinner med gull i både klassisk og friteknikk. Amalie Winnes fra Konnerud tok sølv i K17 klassisk og Katrine Seim fra Hol sølv i K18 klassisk. Tiril Liverud Knudsen  fra Konnerud gikk meget sterke løp med gull i K18 klassisk og bronse i friteknikk.

På gutteiden ble det gull til Filip Fjeld Andersen og bronse til Ringkollens Emil Sørgård i M17 fri.

Jentene på Buskerud sitt førstelag tok en sterk bronse i stafetten med flere yngre løpere på laget. Her gikk Tiril Liverud Knudsen, Amalie Winnes, Guro Jordheim og Kristine Stavås Skistad.

Her er Buskerudresultater blant de 30 beste:

KLASSISK:

K 17 år:                                                                                               M 17 år:

1.            Kristine Stavås Skistad, Konnerud                                  9.            Emil Sørgård, Ringkollen

2.            Amalie Winnes, Konnerud                                              11.          Sivert Leander Johansen, DBK

                                                                                                              13.          Filip Fjeld Andersen, Geilo

K 18 år:                                                                                              21.          Jørgen Baklid, Konnerud

1.            Tiril Liverud Knudsen, Konnerud                                  25.          Kristen Mikkelsplass, Bromma

2.           Katrine Seim, Hol                                                              27.          Jørgen Sveaas, Lier

5.            Amalie Honerud Olsen, Mjøndalen

29.          Mia Finjarn Thorvaldsen, Ringkollen                          M 18 år:

                                                                                                              10.          Petter Bergmann, Konnerud

K 19/20 år:                                                                                      28.          Emil Intelhus Brøto, Gol

16.          Guro Jordheim, Hemsedal                                             M 19/20 år:

                                                                                                              15.          Gaute Eriksen, ROS

                                                                                                              16.          Aleksander Morsund Karlsen, Lier

                                                                                                              21.          Aleksander Fjeld Andersen, Geilo

                                                                                                              24.          Kristoffer Bryhn, ROS

FRITEKNIKK:

K 17 år:                                                                                         M 17 år:

1.            Kristine Stavås Skistad, Konnerud                                1.           Filip Fjeld Andersen, Geilo

14.          Amalie Winnes, Konnerud                                             3.            Emil Sørgård, Ringkollen

25.          Aurora Moholth, Bevern                                                16.          Bjørnar S. Tyribakken, Nesbyen

                                                                                                          22.          Jørgen Sveaas, Lier

K 18 år:                                                                                          28.          Sivert Leander Johansen, DBK

3.            Tiril Liverud Knudsen, Konnerud                              30.          Albert Sunde Øhlschlägel, Lier

9.            Katrine Seim, Hol

10.          Amalie Honerud Olsen, Mjøndalen                            M 18 år:

29.          Stina Brattegard, Fjellet                                                  8.            Petter Bergmann, Konnerud

                                                                                                            17.           Mathias Skrede, Geilo

K 19/20 år:                                                                                     25.          Dag Sander Bjørndalen, Simostranda

9.            Guro Jordheim, Hemsedal

24.          Ida Lien, Simostranda                                                   M 19/20 år:

                                                                                                              6.            Aleksander Fjeld Andersen, Geilo

                                                                                                              16.          Kristoffer Bryhn, ROS

                                                                                                              24.          Christian Magnus Hjelde, Konnerud

STAFETT:

Kvinner:

3.            Buskerud lag 1: Tiril Liverud Knudsen, Amalie Winnes, Guro Jordheim, Kristine Stavås Skistad.

18.          Buskerud lag 2: Katrine Seim, Amalie Honerud Olsen, Aurora Moholth, Line Dugstad.

 

Menn:

5.            Buskerud lag 1: Petter Bergmann, Kristoffer Bryhn, Aleksander F. Andersen, Filip F. Andersen.

20.          Buskerud lag 3: Emil I. Brøto, Sivert L. Johansen, Vetle U. Flaget, Sigurd Rønning.

24.          Buskerud lag 2: Bendik Skjønberg Holth, Gaute Eriksen, Christian M. Hjelde, Emil Sørgård.

26.          Buskerud lag 4: Ole M. Kirkeng, Sebastian Haugeto, Torstein W. Opsahl, Bjørnar S. Tyribakken

 

LINK TIL KOMPLETTE RESULTATER