Hopp til innhold

Ungdommens Holmenkollrenn 2016

Ungdommens Holmenkollrenn for 13-14 åringene gikk av stabelen i Holmenkollen skianlegg 20. - 21. februar med svært sterke Buskerudresultater.

Ungdommens Holmenkollrenn ble avviklet i Holmenkollen 20. - 21. februar 2016. Dette rennet er sesongens store høydepunkt for klassene 13 og 14 år.

Det er morsomt og inspirerende for våre yngre løpere å få delta i et slikt stort renn i Kollen, men vi skal være svært forsiktig med å legge for mye vekt og fokus på resultatene i disse aldersklassene.

Buskerudløperne gjorde det imidlertid uhyre sterkt. Av totalt 24 mulige pallplasser denne rennhelgen, ble hele 10 pallplasser besatt av Buskerudløpere!

Magnus Næsset fra Skrim ble dobbeltvinner med seier både i klassisk og fri i G13. I J13 tok Synne Herheim fra Geilo gull i fri og sølv i klassisk, Anna Espeli fra Geilo tok sølv i fri og bronse i klassisk, mens Gro Torsteinsrud fra Fjellet tok bronse i fri. I J14 tok Emma Kirkeberg Mørk fra DBK gull i klassisk og sølv i fri mens Maria Hartz Melling fra Glassverket tok sølv i klassisk. I tillegg ble det en rekke fine Buskerudresultater i alle klasser, klasser som har svært mange deltakere.

  

BUSKERUDRESULTATER BLANT DE 30 BESTE:

J 13 ÅR KLASSISK:                                                                           J 13 ÅR FRI:

2.            Synne Herheim, Geilo                                                  1.            Synne Herheim, Geilo

3.            Anna Espeli, Geilo                                                         2.            Anna Espeli, Geilo

7.            Gro Torsteinsrud, Fjellet                                             3.            Gro Torsteinsrud, Fjellet

17.          Solveig Steen Hofstad, Mjøndalen                           14.          Ida Molde Lappagard, Fjellet

                                                                                                        17.          Solveig Steen Hofstad, Mjøndalen

 

J 14 ÅR KLASSISK:                                                                           J 14 ÅR FRI:

1.            Emma Kirkeberg Mørk, Drammens Ballkl.            2.            Emma Kirkeberg Mørk, DBK

2.            Maria Hartz Melling, Glassverket                            5.            Maria Hartz Melling, Glassverket

9.            Marte Bagaasen Mork, Haugsbygd                        13.          Tuva Hagen Rønning, Vikersund

12.          Tuva Hagen Rønning, Vikersund                             28.          Marte Bagaasen Mork, Haugsbygd

 

G 13 ÅR KLASSISK:                                                                         G 13 ÅR FRI:

1.            Magnus Næsset, Skrim                                               1.            Magnus Næsset, Skrim

5.            Erik Øfstdal, Sjåstad/V. Lier                                       9.            Per Ingvar Tollehaug, Vestfossen

10.          Gard Laeskogen, Holeværingen                               15.          Gard Laeskogen, Holeværingen

12.          Per Ingvar Tollehaug, Vestfossen                           18.            Erik Øfstdal, Sjåstad/V. Lier

 

Komplette resultater.