Hopp til innhold

Flott Buskerudinnsats i Hovedlandsrennet

Årets Hovedlandsrenn for 15-16-åringene gikk av stabelen i Fauske/Rognan 26. - 28. februar med en rekke gode prestasjoner av Buskerudløperne.

Skikretsen gratulerer Helene Marie Fossesholm (15) fra Vestfossen med GULL på 5 km klassisk. I sprint fri tok Vilde Kverndal Veslegard (15), Fjellet IL og Mats Øverby (16), Lier IL flotte bronsemedaljer. Eirik Dugstad fra Bevern tok bronse i langrennscross i G16.

På stafettene ble det også sterke Buskerudplasseringer med sølv til Buskeruds førstelag med Marie Laukli, Helene Marie Fossesholm, Vilde Kverndal Veslegard og Åsne Skrede. Jentes 2.lag ble nr. 7. På guttesiden ble det en sterk 5. plass til førstelaget med Andreas Kirkeng, Martin Kirkeberg Mørk, Adrian O. Hellerud og Mats Øverby på laget.

HOVEDLANDSRENNET 2016 (15-16 ÅR), FAUSKE/ROGNAN, 26. – 28. FEB. 2016.

Buskerudresultater blant de 30 beste:

J 15 år 5 km klassisk:                                                                                 J 16 år 5 km klassisk:

1.            Helene Marie Fossesholm, Vestfossen                                    6.            Ådne Skrede, Geilo

9.            Mari Torsteinsrud, Fjellet                                                           8.            Marie Laukli, Konnerud

11.          Vilde Kverndal Veslegard, Fjellet                           

26.          Mari Landro Svingheim, Konnerud

G 15 år 5 km klassisk:                                                                              G 16 år 7,5 km klassisk:

6.            Martin Kirkeberg Mørk, Drammens Ballkl.                          4.            Andreas Kirkeng, ROS

13.          Anders Melaaen Døssland, Lier                                           20.          Kristian Kammerud, Ringkollen

14.          Kasper Herland, Hemsedal                                                   25.          Simen Ruud, Konnerud

J 15 år sprint fri:                                                                                       J 16 år sprint fri:

3.            Vilde Kverndal Veslegard, Fjellet                                            5.            Åsne Skrede, Geilo

4.            Helene Marie Fossesholm, Vestfossen                                14.          Marie Laukli, Konnerud

8.            Mari Torsteinsrud, Fjellet                                                       19.          Ingvild Tronstad Andersen, Bevern

G 15 år sprint fri:                                                                                      G 16 år sprint fri:

13.          Christian Hartz Melling, Glassverket                                      3.            Mats Øverby, Lier

22.          Anders Melaaen Døssland, Lier                                              8.            Adrian O. Hellerud, Vestfossen

27.          Kasper Herland, Hemsedal                                                       9.            Andreas Tronsli, Lier

                                                                                                                     19.          Andreas Kirkeng, ROS

G 16 år langrennscross:                                                                           20.          Kristian Kammerud, Ringkollen

3.            Eirik Dugstad, Bevern

Stafett jenter:

2.            Buskerud lag 1: Marie Laukli, Helene Marie Fossesholm, Vilde Kverndal Veslegard, Åsne Skrede

7.            Buskerud lag 2: Mari Landro Svingheim, Andrea Ranvik, Mari Torsteinsrud, Ingvild Tronstad Andersen.

Stafett gutter:

5.            Buskerud lag 1: Andreas Kirkeng, Martin Kirkeberg Mørk, Adrian O. Hellerud, Mats Øverby.

9.            Buskerud lag 3: Christian Hartz Melling, Vetle G. Stangstuen, Kasper Herland, Sjur Lien Sagabråten.

13.          Buskerud lag 2: Simen Ruud, Anders Melaaen Døssland, Kristian Kammerud, Andreas Tronsli.

29.          Buskerud lag 5: Eirik Dugstad, Geir Blom Breivik, Oddmund Lie Pettersen, Andreas Hallingstad.

G 15 år Kombinert kombicross:

5.            Sander Kolberg, Kongsberg       

G 15 år hopp:

12.          Sander Kolberg, Kongsberg

G 16 år hopp:

5.            Sølve Jokerud Strand, Vikersund

17.          Sivert Markeset, Holeværingen

23.          Vegar Aarum Warhuus, Røykenhopp

LINK TIL KOMPLETTE RESULTATER.