Hopp til innhold

Sigurd Rønning, Vikersund IF, i farta. Foto: Erik Borg/DT

Sterke Buskerudresultater i Norgescup jr, Nybygda

Det ble en rekke sterke Buskerudresultater under helges Norgescuprenn for junior på Natrudstilen/Sjusjøen.

Både Konneruds Marthe Klausen og Ringkollens Eirik Sverdrup Augdal tok sterke pallplasser med 3. plass i henholdsvis sprint og friteknikk. Fremheves må også Vikersunds Sigurd Rønning med gode plasseringer i alle tre renn; 8. plass i sprint, 5. plass i friteknikk og 7. plass i klassisk.

Her er oversikt over Buskerudløpere inne blant de 30 beste:

RESULTATER NORGESCUP JUNIOR, NYBYGDA, 3. – 5. JANUAR 2014.

SPRINT FRI, FREDAG 3. JANUAR:

K17:                       nr. 3                      Marthe Klausen, Konnerud

                               nr. 23                    Anna Maria Weel, Konnerud

K18:                       nr. 22                    Guro Jordheim, Hemsedal

K19/20                 nr. 16                    Marte Mestvedthagen, Hemsedal

M17:                     nr. 8                      Sigurd Rønning, Vikersund

                               nr. 15                    Christian Magnus Hjelde, Konnerud

                               nr. 27                    Simen Sauro, Bevern

M19/20                nr. 20                    Marcus Fjeldheim, Konnerud

                               nr. 21                    Marcus Braathen, Sjåstad/V. Lier

                               nr. 26                    Chrisander S. Holth, Birkebeineren

                               nr. 27                    Tommy R. Wilhelmsen, Bevern

FRI TEKNIKK, LØRDAG 4. JANUAR:

K17:                       nr. 8                      Marthe Klausen, Konnerud

K18:                       nr. 8                      Guro Jordheim, Hemsedal

M17:                     nr. 5                      Sigurd Rønning, Vikersund

                               nr. 24                    Bendik Skjønberg Holth, Birkebeineren

M19/20:              nr. 3                      Eirik Sverdrup Augdal, Ringkollen

                               nr. 17                    Jørgen Dahl Paule, Birkebeineren

KLASSISK, SØNDAG 5. JANUAR:

K17                        nr. 19                    Marthe Klausen, Konnerud

                               nr. 28                    Anna Marie Weel, Konnerud

K18:                       nr. 29                    Guro Jordheim, Hemsedal

M17:                     nr. 7                      Sigurd Rønning, Vikersund

M18:                     nr. 15                    Trym Halbjørhus Fikke, Hemsedal

                               nr. 29                    Kristoffer Bryhn, ROS

M19/20:              nr. 12                    Eirik Sverdrup Augdal, Ringkollen

                               nr. 24                    Chrisander S. Holth, Birkebeineren

Her er komplette Norgescupresultater.