Hopp til innhold

NM junior Vang

11-13 mars ble årets NM junior arrangert på Gåsbu. Skikretsen stilte med en stor tropp.

Årets NM junior slår deltakerrekorden fra årets Norgescup på Hovden. Over 1000 deltakere er påmeldt til langrennsøvelsene.

Sondre Ramse 18 år utmerket seg fra vår krets med bronse på 15 km klassisk i tillegg til en fin 5.plass på 10 skøyting.

Agder og Rogaland sitt guttelag tok en fantastisk 6. plass og jentene en solid 16. plass.

Ellers mange gode resultater av kretsens løpere. Takk til god jobb fra støtteapparat!!

Hjemmeside NM jnr. Start/resultatlister Nyheter NM jnr. LIVE

Løypeprofiler/kart Innbydelse Premieutdeling

 Fredag 11. mars 2016

Klassisk

Klasse Kvinner Trasé Menn Trasé 
17 år 7,5 km  rød 3,75 km x 2 10 km rød 5 km + blå 5 km
18 år 10 km 
rød 5 km + blå 5 km 15 km  rød 5 km + blå 5 km + rød 5 km 
19/20 år 15 km rød 5 km + blå 5 km + rød 5 km 20 km  rød 5 km + blå 5 km + rød 5 km + blå 5 km

lørDAG 12. MARS 2016

Fristil

Klasse Kvinner Trasé Menn Trasé
17 år 5 km blå 5 km 10 km  blå 5 km x 2
18 år 5 km blå 5 km 10 km blå 5 km x 2 
19/20 år 5 km blå 5 km 10 km blå 5 km x 2

Søndag 13. mars 2016

STAFETT

Kvinner   Menn
4 x 3,75 km   4 x 5 km
K / K / F / F   K / K / F / F

klassisketapper rød 3,75 km

fristiletapper blå 3,75 km           

 

klassisketapper rød 5 km

fristiletapper blå 5 km

 

Løypeprofiler og løypekart finner du her.

  Detaljert tidsplan finner du her

Sondre Ramse med bronse M18 på fredagens klassisk

Her ser vi Mari Hetlesæter på start fredag.

Hovedleder Agder og Rogaland Skikrets: Inger Ravndal

Deltakere Skikretsen

M 17 år 10 km klassisk 11.03.2016 Wiberg Åsmund M Otra IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 11.03.2016 Svela Daniel Kaale M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 11.03.2016 Tjåland Tomas M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 17 år 10 km klassisk 11.03.2016 Melberg Tore André M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 11.03.2016 Vartdal Ludvig M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km klassisk 11.03.2016 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 11.03.2016 Vehus Erik Nordjordet M Hovden Sportsklubb - Ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Ravndal Andre M Gjesdal IL - Ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Vaule Jan Magnus M Bjerkreim IL - Ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Dahl Torje Usland M Marnardal IL - Ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Mannsåker Håvard M Sandnes IL - Ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Elieson Mathias Horn M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Knutsen Magnus Gjerstad M Imås, IL - Ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Viga Øyvind Opdahl M Hjelmeland idrettslag - ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Spikkeland Olav Meling M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år 15 km klassisk 11.03.2016 Svendsen Birk M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 11.03.2016 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 11.03.2016 Nerheim Vebjørn M Suldal IL - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 11.03.2016 Nygaard Eivind M Sandnes IL - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 11.03.2016 Øsleby Rasmus Mikalsen M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km fri 12.03.2016 Wiberg Åsmund M Otra IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.03.2016 Svela Daniel Kaale M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.03.2016 Tjåland Tomas M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 17 år 10 km fri 12.03.2016 Melberg Tore André M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.03.2016 Fone Erlend Wasler M Gjerstad IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.03.2016 Vartdal Ludvig M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km fri 12.03.2016 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.03.2016 Vehus Erik Nordjordet M Hovden Sportsklubb - Ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Ravndal Andre M Gjesdal IL - Ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Vaule Jan Magnus M Bjerkreim IL - Ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Dahl Torje Usland M Marnardal IL - Ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Mannsåker Håvard M Sandnes IL - Ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Elieson Mathias Horn M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Knutsen Magnus Gjerstad M Imås, IL - Ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Viga Øyvind Opdahl M Hjelmeland idrettslag - ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Spikkeland Olav Meling M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år 10 km fri 12.03.2016 Svendsen Birk M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 12.03.2016 Nygårdseter Are Smeland M Vegårshei IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 12.03.2016 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 12.03.2016 Nerheim Vebjørn M Suldal IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 12.03.2016 Nygaard Eivind M Sandnes IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 12.03.2016 Sælen Vetle M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 12.03.2016 Øsleby Rasmus Mikalsen M Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 11.03.2016 Mannsåker Live K Sandnes IL - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 11.03.2016 Folkvord Mari K Sandnes IL - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 11.03.2016 Uppstad Elin K Valle IL - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 11.03.2016 Hetlesæter Mari K Hjelmeland idrettslag - ski
K 17 år 7,5 km klassisk 11.03.2016 Thomassen Grete K Matningsdal Idrettslag - Ski
K 18 år 10 km klassisk 11.03.2016 Sirevåg Sandra Vestly K Sandnes IL - Ski
K 18 år 10 km klassisk 11.03.2016 Espedal Audhild K Bjerkreim IL - Ski
K 18 år 10 km klassisk 11.03.2016 Frivold Marie K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år 15 km klassisk 11.03.2016 Lomeland Lene Taugbøl K Gjesdal IL - Ski
K 19/20 år 15 km klassisk 11.03.2016 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år 15 km klassisk 11.03.2016 Wiberg Margit K Otra IL - Ski
K 19/20 år 15 km klassisk 11.03.2016 Teisrud Malin Kristine K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år 15 km klassisk 11.03.2016 Gudnadottir Kristrun K Hjelmeland idrettslag - ski
K 17 år 5 km fri 12.03.2016 Mannsåker Live K Sandnes IL - Ski
K 17 år 5 km fri 12.03.2016 Folkvord Mari K Sandnes IL - Ski
K 17 år 5 km fri 12.03.2016 Nevland Oda K Bjerkreim IL - Ski
K 17 år 5 km fri 12.03.2016 Uppstad Elin K Valle IL - Ski
K 17 år 5 km fri 12.03.2016 Hetlesæter Mari K Hjelmeland idrettslag - ski
K 18 år 5 km fri 12.03.2016 Sirevåg Sandra Vestly K Sandnes IL - Ski
K 18 år 5 km fri 12.03.2016 Espedal Audhild K Bjerkreim IL - Ski
K 18 år 5 km fri 12.03.2016 Frivold Marie K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år 5 km fri 12.03.2016 Lomeland Lene Taugbøl K Gjesdal IL - Ski
K 19/20 år 5 km fri 12.03.2016 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år 5 km fri 12.03.2016 Wiberg Margit K Otra IL - Ski
K 19/20 år 5 km fri 12.03.2016 Teisrud Malin Kristine K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år 5 km fri 12.03.2016 Gudnadottir Kristrun K Hjelmeland idrettslag - ski