Hopp til innhold

NM del II og NC finaler

Beitostølen var arena for NM del II og NC finalene 31. mars til 3. april. Alle resultater under

Hjemmeside NM del II NM terminlisten NM NSF web

Program Start/resultatlister NRK sendeplan

Reportasje FVN Reportasje Strandbuen

Deltakere Skikretsen

Menn senior Sprint stafett klassisk 31.03.2016 Sundvor Bjørn M Bjerkreim IL - Ski  
Menn senior Sprint stafett klassisk 31.03.2016 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL - Ski  
Menn senior Sprint stafett klassisk 31.03.2016 Hennig Erlend Widerøe M Hjelmeland idrettslag - ski  
Menn senior Sprint stafett klassisk 31.03.2016 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL - Ski Team Veidekke Vest
Menn senior Sprint stafett klassisk 31.03.2016 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski Sirdal Ski Langrenn
Menn senior Sprint stafett klassisk 31.03.2016 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski  
FH Menn junior stående 5 km fri 01.04.2016 Sørskår Knut M Plogen Skiklubb - Ski  
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL - Ski  
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Sirevåg Simen Vestly M Sandnes IL - Ski  
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Håland Endre Nyberg M Sandnes IL - Ski Sirdal Ski Langrenn
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Hetland Thomas M Helleland IL - Ski Sirdal Ski Langrenn
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Handeland Sondre M Sauda IL - Ski  
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski  
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Hennig Erlend Widerøe M Hjelmeland idrettslag - ski  
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Wiberg Åsmund M Otra IL - Ski  
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Svela Daniel Kaale M Gjesdal IL - Ski Sirdal Ski Langrenn
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL - Ski Team Veidekke Vest
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski Sirdal Ski Langrenn
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Ramse Sondre M Otra IL - Ski  
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski  
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Vartdal Ludvig M Oddersjaa SSK - Ski  
Menn senior 10 km fri 01.04.2016 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski  
FH Menn junior stående 10 km fri 02.04.2016 Sørskår Knut M Plogen Skiklubb - Ski  
Menn senior 50 km fri 02.04.2016 Hodnebrog Jørgen R M Rygene IL - Ski  
Menn senior 50 km fri 02.04.2016 Haugen David M Rygene IL - Ski  
Menn senior 50 km fri 02.04.2016 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL - Ski  
Menn senior 50 km fri 02.04.2016 Sirevåg Simen Vestly M Sandnes IL - Ski  
Menn senior 50 km fri 02.04.2016 Håland Endre Nyberg M Sandnes IL - Ski Sirdal Ski Langrenn
Menn senior 50 km fri 02.04.2016 Hetland Thomas M Helleland IL - Ski Sirdal Ski Langrenn
Menn senior 50 km fri 02.04.2016 Handeland Sondre M Sauda IL - Ski  
Menn senior 50 km fri 02.04.2016 Hennig Erlend Widerøe M Hjelmeland idrettslag - ski  
Menn senior 50 km fri 02.04.2016 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL - Ski Team Veidekke Vest
M 17 år 5+ 5 km Skiathlon 03.04.2016 Wiberg Åsmund M Otra IL - Ski  
M 17 år 5+ 5 km Skiathlon 03.04.2016 Svela Daniel Kaale M Gjesdal IL - Ski Sirdal Ski Langrenn
M 17 år 5+ 5 km Skiathlon 03.04.2016 Vartdal Ludvig M Oddersjaa SSK - Ski  
M 17 år 5+ 5 km Skiathlon 03.04.2016 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski  
M 18 år 5+ 5 km Skiathlon 03.04.2016 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski Sirdal Ski Langrenn
M 18 år 5+ 5 km Skiathlon 03.04.2016 Ramse Sondre M Otra IL - Ski  
M 19/20 år 10+ 10 km Skiathlon 03.04.2016 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski  
Kvinner senior 5 km fri 01.04.2016 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL - Ski Team Veidekke Vest
Kvinner senior 5 km fri 01.04.2016 Sirevåg Sandra Vestly K Sandnes IL - Ski  
Kvinner senior 5 km fri 01.04.2016 Wiberg Margit K Otra IL - Ski  
Kvinner senior 5 km fri 01.04.2016 Frivold Marie K Oddersjaa SSK - Ski  
Kvinner senior 5 km fri 01.04.2016 Uppstad Elin K Valle IL - Ski  
Kvinner senior 30 km fri 02.04.2016 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL - Ski Team Veidekke Vest
K 17 år 3+3 km Skiathlon 03.04.2016 Uppstad Elin K Valle IL - Ski  
K 19/20 år 5+ 5 km Skiathlon 03.04.2016 Wiberg Margit K Otra IL - Ski  

NM 2016 – LANGRENN II

NM U23, STATOIL NC JR. OG STATOIL NC JR. FINALE
Beitostølen 31. mars -3. april 2016

PROGRAM

Onsdag 30.mars
Kl. 10.00 – 12.00 Offisiell trening C/F Stadion
Kl. 14.00 – 18.00 Uoffisiell trening C/F Stadion
Kl. 18.00 Lagledermøte for Torsdag, Fredag og Lørdag Radisson BLU Resort

 

Torsdag 31.mars
Kl. 10.00 NM lagsprint klassisk, semifinaler kvinner/menn Stadion
Kl. 13.00 NM lagsprint klassisk, finaler kvinner  
Kl. 13.30 Premieutdeling seks beste kvinner i målområdet  
Kl. 13.45 NM lagsprint klassisk, finaler menn  
Kl. 14.15 Premieseremoni seks beste herrer i målområdet  
Kl. 15.00 – 18.00 Løyper åpen for trening – friteknikk  

 

Fredag 1.april
Kl. 11.00 NM 10 KM friteknikk menn senior (med innlagt Statoil NC junior – åpent for alle juniorer)  
Ca. kl. 13.15 Premieseremoni seks beste herrer i målområdet  
  (Også NM U23)  
Kl. 13.30 NM 5 KM friteknikk kvinner senior (med innlagt Statoil NC junior – åpent for alle juniorer) Stadion
 Ca. kl. 14.30 Premieutdeling seks beste kvinner i målområdet  
  (Også NM U23)  
Kl. 15.00 – 18.00 Løyper åpen for trening – friteknikk  
Kl. 17.00 Lagledermøte for Søndag Radisson BLU Resort

 

Lørdag 2. april
Kl. 10.00 NM 50 KM friteknikk menn senior enkeltstart  
Ca. kl. 13.20 Premieseremoni seks beste herrer i målområdet  
  (Også NM U23)  
Kl. 13.30 NM 30 KM friteknikk kvinner senior enkeltstart Stadion
Ca. kl. 15.40 Premieutdeling seks beste kvinner i målområdet  
  (Også NM U23)  
Kl. 16.00 – 18.00 Løyper åpen for trening – klassisk/friteknikk  
Kl.20.00 NM bankett (Forhåndspåmelding via nettsiden) Radisson BLU Resort

 

Søndag 3. april
Kl. 09.00 NC finale kvinner 18 år (3+3) Stadion
     
Kl. 09.03 NC finale kvinner 17 år (3+3)  
Kl. 09.30 Premieutdeling seks beste kvinner i målområdet  
Kl. 10.00 NC finale menn 17 år (2×2,5+2×2,5)  
Kl. 10.03 NC finale kvinner 19/20 år (2×2,5+2×2,5)  
Kl. 10.40 Premieutdeling seks beste kvinner/menn i  
  målområdet  
Kl. 10.45 NC finale menn 18 år (2×2,5+2×2,5)  
Kl. 11.15 Premieseremoni seks beste menn i målområdet  
Kl. 11.30 NC finale menn 19/20 år (4×2,5+4×2,5)  
Kl. 12.30 Premieseremoni seks beste menn i målområdet  

Program med starttidspunkt oppdateres og legges ut på vår hjemmeside når påmeldingsfristen er ute. Startrekkefølgen i Statoil NC junior finalene baseres på resultatene etter det niende rennet (fredag) i Statoil NC junior.