Hopp til innhold

Norgescup Hovden

NC Hovden 12-14/2. Søndag avlyst - to sølvmedaljer lørdag!!!

Dagens renn er avlyst p.g.a temperaturforholdene. Vi er selvsagt lei for dette men intet å gjøre med. Vi takker alle for innsatsen og ønsker god tur hjem.

Nok en flott dag er over med mange gode prestasjoner P.g.a. temperaturprognoser for morgendagen er det foretatt noen endringer på programmet. Første start er utsatt til 11:00, startintervall er 10 sek. og distansene er endret for noen av klassene.
Alle jenter går 5 km / M17 går 7,5 km / M18 og M19 går 10 km.

Åsmund Wiberg M17 og Sondre Ramse M18 begge Otra IL/HSG stod begge for lørdagens store prestasjoner ved å bli nr. 2 i sine klasser. Video og bilder på facebook: https://www.facebook.com/ars.skikrets/

Reportasje Agderposten lørdag/søndag  Reportasje Agderposten fredag

Startlister søndag  Resultater klassisk lørdag

Startlister Klassisk lørdag  Resultater NM sprint fredag

Startlister og LIVE senter for hele arrangementet

Hjemmeside NC Hovden Bilder til fri bruk

Åsmund Wiberg staker seg ut fra start på lørdagens 10 km klassisk, jo hardere og tøffere løyper, jo bedre for unggutten!!!

NRK innslag med fokus på Aron Åkre Rysstad

NB! Start sprint fredag utsatt til 11.00 pga. kulde. Alle endringer/nyheter: http://www.skiforbundet.no/hovden/nyheter1/

Starttider fredag

Hele 882 utøvere er påmeldt, dvs. over 2500 startende iløpet av 3 dager. På fredagens sprint vil det også bli kåret Norgesmestere junior.

Trekning foregår mandag 8/2 og startlister publiseres tirsdag 9/2

 

Fredag 12. februar SPRINT FRISTIL (er også NM jr)

Kl. 7.00 - 18.00 Rennkontor åpent
Kl. 9.00: Første prolog menn; M17 - M18 - M19/20
Kl. 13.00: Finale; M17 - M18 - M19/20
Kl. 13.30: Første prolog kvinner; K17 - K18 - K19/20
Kl. 16.30: Finale; K17 - K18 - 19/20

Lørdag 13. februar KLASSISK

Kl. 7.00 - 16.00 Rennkontor åpent
Kl. 10.00: Menn, 10 km
Kl. 13.00: Kvinner, 5 km.

Søndag 14. februar: FRISTIL

Kl. 7.00 - 16.00 Rennkontor åpent
Kl. 9.00: M17: 7,5 km. /M18: 10 km. /M19/20: 15 km
Kl. 12.00: K17: 5 km. /K18: 5 km. / K19/20: 10 km

Deltakere fra Agder og Rogaland Skikrets

Påmeldinger til Statoil NC junior, Hovden 12.02.2016 - 14.02.2016      
M 17 år sprint fri 12.02.2016 Wiberg Åsmund M Otra IL - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016 Svela Daniel Kaale M Gjesdal IL - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016 Tjåland Tomas M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016 Melberg Tore André M Gjesdal IL - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016 Vartdal Ludvig M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016 Røed Olav Rysstad M Sandnes IL - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016 Vehus Erik Nordjordet M Hovden Sportsklubb - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016 Stokkeland Tobias Oftedal M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016 WASLER FONE ERLEND M Gjerstad IL - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016 Sirnes Morten M Gjesdal IL - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016 Buch Petter M Stavanger Skiklubb - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Svendsen Birk M Imås, IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Spikkeland Olav Meling M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Knutsen Magnus Gjerstad M Imås, IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Viga Øyvind Opdahl M Hjelmeland idrettslag - ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Elieson Mathias Horn M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Ausland Ådne M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Aamlid Magnus M Birkenes IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Mannsåker Håvard M Sandnes IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Vaule Jan Magnus M Bjerkreim IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016 Ravndal Andre M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Nygårdseter Are Smeland M Vegårshei IL - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Stray Nils Herman M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Nerheim Vebjørn M Suldal IL - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Nygaard Eivind M Sandnes IL - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Sælen Vetle M Imås, IL - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Frikstad Eirik Ellefsen M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016 Madsen Kim; M Marnardal IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016 Sirnes Morten M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016 Buch Petter M Stavanger Skiklubb - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016 Stokkeland Tobias Oftedal M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016 Vehus Erik Nordjordet M Hovden Sportsklubb - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016 Røed Olav Rysstad M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016 Vartdal Ludvig M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016 Melberg Tore André M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016 Svela Daniel Kaale M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016 Wiberg Åsmund M Otra IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Ravndal Andre M Gjesdal IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Vaule Jan Magnus M Bjerkreim IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Mannsåker Håvard M Sandnes IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Ausland Ådne M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Elieson Mathias Horn M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Viga Øyvind Opdahl M Hjelmeland idrettslag - ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Knutsen Magnus Gjerstad M Imås, IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Spikkeland Olav Meling M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Haavind Herman Høgseth M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016 Svendsen Birk M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016 Frikstad Eirik Ellefsen M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016 Øsleby Rasmus Mikalsen M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016 Sælen Vetle M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016 Nygaard Eivind M Sandnes IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016 Nerheim Vebjørn M Suldal IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016 Stray Nils Herman M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016 Nygårdseter Are Smeland M Vegårshei IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Wiberg Åsmund M Otra IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Svela Daniel Kaale M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Tjåland Tomas M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Melberg Tore André M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Vartdal Ludvig M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Røed Olav Rysstad M Sandnes IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Vehus Erik Nordjordet M Hovden Sportsklubb - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Stokkeland Tobias Oftedal M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 WASLER FONE ERLEND M Gjerstad IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Madsen Kim; M Marnardal IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Sirnes Morten M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Buch Petter M Stavanger Skiklubb - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016 Ekeland Adrian M Vindbjart, IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Svendsen Birk M Imås, IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Haavind Herman Høgseth M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Spikkeland Olav Meling M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Viga Øyvind Opdahl M Hjelmeland idrettslag - ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Knutsen Magnus Gjerstad M Imås, IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Elieson Mathias Horn M Oddersjaa SSK - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Mannsåker Håvard M Sandnes IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Ravndal Andre M Gjesdal IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016 Vaule Jan Magnus M Bjerkreim IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016 Nygårdseter Are Smeland M Vegårshei IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016 Stray Nils Herman M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016 Uldal Espen M Birkenes IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016 Skåland Markus Ims M Sandnes IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016 Nerheim Vebjørn M Suldal IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016 Nygaard Eivind M Sandnes IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016 Sælen Vetle M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016 Øsleby Rasmus Mikalsen M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016 Frikstad Eirik Ellefsen M Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år sprint fri 12.02.2016 Hetlesæter Mari K Hjelmeland idrettslag - ski
K 17 år sprint fri 12.02.2016 Uppstad Elin K Valle IL - Ski
K 17 år sprint fri 12.02.2016 Folkvord Mari K Sandnes IL - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016 Sirevåg Sandra Vestly K Sandnes IL - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016 Espedal Audhild K Bjerkreim IL - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016 Nevland Oda K Bjerkreim IL - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016 Malmei Hannah K Sandnes IL - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016 Frivold Marie K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Gudnadottir Kristrun K Hjelmeland idrettslag - ski
K 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Hetlesæter Kristin K Hjelmeland idrettslag - ski
K 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Teisrud Malin Kristine K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Malmei Vilde K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Wiberg Margit K Otra IL - Ski
K 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år sprint fri 12.02.2016 Lomeland Lene Taugbøl K Gjesdal IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 13.02.2016 Folkvord Mari K Sandnes IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 13.02.2016 Thomassen Grete K Matningsdal Idrettslag - Ski
K 17 år 5 km klassisk 13.02.2016 Uppstad Elin K Valle IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 13.02.2016 Hetlesæter Mari K Hjelmeland idrettslag - ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016 Frivold Marie K Oddersjaa SSK - Ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016 Malmei Hannah K Sandnes IL - Ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016 Nevland Oda K Bjerkreim IL - Ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016 Espedal Audhild K Bjerkreim IL - Ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016 Sirevåg Sandra Vestly K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 13.02.2016 Lomeland Lene Taugbøl K Gjesdal IL - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 13.02.2016 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 13.02.2016 Wiberg Margit K Otra IL - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 13.02.2016 Malmei Vilde K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 13.02.2016 Teisrud Malin Kristine K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 13.02.2016 Gudnadottir Kristrun K Hjelmeland idrettslag - ski
K 19/20 år 5 km klassisk 13.02.2016 Hetlesæter Kristin K Hjelmeland idrettslag - ski
K 17 år 5 km fri 14.02.2016 Hetlesæter Mari K Hjelmeland idrettslag - ski
K 17 år 5 km fri 14.02.2016 Uppstad Elin K Valle IL - Ski
K 17 år 5 km fri 14.02.2016 Folkvord Mari K Sandnes IL - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016 Sirevåg Sandra Vestly K Sandnes IL - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016 Espedal Audhild K Bjerkreim IL - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016 Nevland Oda K Bjerkreim IL - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016 Malmei Hannah K Sandnes IL - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016 Frivold Marie K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år 10 km fri 14.02.2016 Hetlesæter Kristin K Hjelmeland idrettslag - ski
K 19/20 år 10 km fri 14.02.2016 Gudnadottir Kristrun K Hjelmeland idrettslag - ski
K 19/20 år 10 km fri 14.02.2016 Teisrud Malin Kristine K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år 10 km fri 14.02.2016 Malmei Vilde K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år 10 km fri 14.02.2016 Wiberg Margit K Otra IL - Ski
K 19/20 år 10 km fri 14.02.2016 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år 10 km fri 14.02.2016 Lomeland Lene Taugbøl K Gjesdal IL - Ski