Hopp til innhold

Hovedlandsrennet 2016

Årets Hovedlandsrenn ble en gedigen suksess.

26-28 februar ble Hovedlandsrennet arrangert i Fauske og Rognan. Langrennsøvelsene foregikk på Fauske, og hoppøvelsene på Rognan.

Hjemmeside HL 2016  Rennprogram HL 2016 LIVE TV

 Resultater HL   Resultater stafett gutter jenter Startlister og Livelinker HL 2016

Søndag stafett. Gutter - 1. laget inn til en meget god 6. plass. 2. laget nr. 53, 3. laget nr. 68 og 4. laget nr. 102. Jenter - 1. laget nr. 13, 2. laget nr. 36 og 3. laget nr. 40.

Lørdag: Martin Nevland Gjesdal IL med seier i gutter 15 år langrennscross. Linn Ravndal fikk bronse på dagens sprint og Jacob Odland fra Bjerkreim fikk bronse på sprinten gutter 15 år.

I det individuelle hopprennet fikk Jonatan en 13. plass og Mathias 26. plass.

Fredag: Linn Ravndal Gjesdal IL med sterk seier i jenter 16 år fredag 5 km klassisk!!! Se også reportasje på langrenn.com

Martin Nevland, her avbildet sammen med Linn Ravndal og Daniel Kaale Svela tidliger i vinter som vinnere av KM på Høgås.

Deltakere hopp:

Hovedleder: Jonny Lauvsland

Bjerland, Mathias  Klubb Øvrebø IL Klasse G 16 år Øvelse K70
Lauvsland, Jonatan Hansen  Klubb Øvrebø IL Klasse G 16 år Øvelse K70

Deltakere langrenn:

Hovedleder: Inger Ravndal, stafett påmeldt 4 guttelag og 3 jentelag

Klasse Øvelse Dato Etternavn Fornavn Kjønn Org.tilhørighet
G 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Vaule Odd Erlend M Bjerkreim IL - Ski
G 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Odland Jakob M Bjerkreim IL - Ski
G 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Nevland Martin M Gjesdal IL - Ski
G 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Lervik Geir M Matningsdal Idrettslag - Ski
G 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Gauslaa Per Kristian M Oddersjaa SSK - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Staavi Bjørn-martin Staurland M Stavanger Skiklubb - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Tveit Niklas M Vindbjart, IL - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Brinch Andrè Sogorka M Imås, IL - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Lie Knut Olav M Vindbjart, IL - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Heiseldal Sondre M Vindbjart, IL - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Djuve Håvard Jårvik M Sauda IL - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Hauklien Trond M Oddersjaa SSK - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Isaksen Sander M Vindbjart, IL - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Frantzen Marius M Sandnes IL - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Homdrom Marcus M Imås, IL - Ski
G 16 år 7,5 km klassisk 26.02.2016 Solberg Oskar M Bjerkreim IL - Ski
G 15 år sprint fri 27.02.2016 Vaule Odd Erlend M Bjerkreim IL - Ski
G 15 år sprint fri 27.02.2016 Odland Jakob M Bjerkreim IL - Ski
G 15 år sprint fri 27.02.2016 Nevland Martin M Gjesdal IL - Ski
G 15 år sprint fri 27.02.2016 Lervik Geir M Matningsdal Idrettslag - Ski
G 15 år sprint fri 27.02.2016 Gauslaa Per Kristian M Oddersjaa SSK - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Staavi Bjørn-martin Staurland M Stavanger Skiklubb - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Tveit Niklas M Vindbjart, IL - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Brinch Andrè Sogorka M Imås, IL - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Lie Knut Olav M Vindbjart, IL - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Heiseldal Sondre M Vindbjart, IL - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Djuve Håvard Jårvik M Sauda IL - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Hauklien Trond M Oddersjaa SSK - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Isaksen Sander M Vindbjart, IL - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Frantzen Marius M Sandnes IL - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Homdrom Marcus M Imås, IL - Ski
G 16 år sprint fri 27.02.2016 Solberg Oskar M Bjerkreim IL - Ski
J 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Hoftun Ingeborg Kristensen K Suldal IL - Ski
J 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Aarekol Ragnhild K Vindafjord IL - Ski
J 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Aasheim Janne Tjørhom K Sandnes IL - Ski
J 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Lislevand Tuva K Oddersjaa SSK - Ski
J 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Holum Hedda Flemmen K Oddersjaa SSK - Ski
J 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Engenes Ann Malen K Rygene IL - Ski
J 15 år 5 km klassisk 26.02.2016 Aasheim Janne Tjørhom K Sandnes IL - Ski
J 16 år 5 km klassisk 26.02.2016 Amundsen Kristine K Oddersjaa SSK - Ski
J 16 år 5 km klassisk 26.02.2016 Larsen Emilie Holen K Vindbjart, IL - Ski
J 16 år 5 km klassisk 26.02.2016 Svalland Jehudit K Vindbjart, IL - Ski
J 16 år 5 km klassisk 26.02.2016 Ausland Kaja K Oddersjaa SSK - Ski
J 16 år 5 km klassisk 26.02.2016 Nygaard Marianne K Sandnes IL - Ski
J 16 år 5 km klassisk 26.02.2016 Hetland Silje K Helleland IL - Ski
J 16 år 5 km klassisk 26.02.2016 Ravndal Linn K Gjesdal IL - Ski
J 15 år sprint fri 27.02.2016 Hoftun Ingeborg Kristensen K Suldal IL - Ski
J 15 år sprint fri 27.02.2016 Aarekol Ragnhild K Vindafjord IL - Ski
J 15 år sprint fri 27.02.2016 Aasheim Janne Tjørhom K Sandnes IL - Ski
J 15 år sprint fri 27.02.2016 Lislevand Tuva K Oddersjaa SSK - Ski
J 15 år sprint fri 27.02.2016 Holum Hedda Flemmen K Oddersjaa SSK - Ski
J 15 år sprint fri 27.02.2016 Engenes Ann Malen K Rygene IL - Ski
J 15 år sprint fri 27.02.2016 Aasheim Janne Tjørhom K Sandnes IL - Ski
J 16 år sprint fri 27.02.2016 Amundsen Kristine K Oddersjaa SSK - Ski
J 16 år sprint fri 27.02.2016 Larsen Emilie Holen K Vindbjart, IL - Ski
J 16 år sprint fri 27.02.2016 Svalland Jehudit K Vindbjart, IL - Ski
J 16 år sprint fri 27.02.2016 Nygaard Marianne K Sandnes IL - Ski
J 16 år sprint fri 27.02.2016 Ausland Kaja K Oddersjaa SSK - Ski
J 16 år sprint fri 27.02.2016 Hetland Silje K Helleland IL - Ski
J 16 år sprint fri 27.02.2016 Ravndal Linn K Gjesdal IL - Ski