Hopp til innhold

Resultater NM Del II og NC finaler

Harstad 26-29 mars 2015 NM sidene 2015

Torsdag:
Resultatliste Lagsprint Kvinner og Herrer
Pressefil (.csv) Lagsprint Herrer og Damer

Fredag:
Resultatliste 5km kvinner Her
Resultatliste 10km herrer Her
Resultatliste 5km kvinner 17, 18, og 19/20
Resultatliste 10km herrer 17, 18, og 19/20
Reslutatliste U23 Kvinner Her
Resultatliste U23 Herrer Her
Pressefil 5 og 10km Her

Lørdag:
Resultaliste Kvinner 30km Her
Resultatliste Kvinner 30km U23 Her
Resultatliste Herrer 50km Her
Resultatliste Herrer 50km U23 Her
Pressefil 3 og 5 mil Her

Søndag
Resultatliste NC Finale K17 Her
Resultatliste NC Finale K18 Her
Resultatliste NC Finale K19/20 Her
Resultatliste NC Finale M17 Her
Resultatliste NC Finale M18 Her
Resultatliste NC Finale M19/20 Her

Arrangørene Medkila Skilag og IF Kilkam ønsker alle utøvere, seniorer og juniorer, støtteapparat og øvrige tilreisende velkommen til ei flott skihelg i Harstad.
I tillegg til NM-distansene, arrangeres også finalene i Statoil Norges-cup for juniorer i Harstad denne helga.

Deltakere Agder og Rogaland Skikrets

Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Folkvord Ingvar M Sandnes IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Hetland Thomas M Helleland IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Lilleeng Stian Sverdrup M Oddersjaa SSK - Ski
Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Folkvord Sindre M Sandnes IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Handeland Sondre M Sauda IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Mannsåker Håvard M Sandnes IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski 
Menn senior 10 km klassisk 27.03.2015 Nerheim Vebjørn M Suldal IL - Ski
Menn senior 50 km klassisk 28.03.2015 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL - Ski
Menn senior 50 km klassisk 28.03.2015 Folkvord Ingvar M Sandnes IL - Ski
Menn senior 50 km klassisk 28.03.2015 Handeland Sondre M Sauda IL - Ski
Kvinner senior 5 km klassisk 27.03.2015 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL - Ski
Kvinner senior 5 km klassisk 27.03.2015 Wiberg Margit K Otra IL - Ski
Kvinner senior 5 km klassisk 27.03.2015 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL - Ski
Kvinner senior 5 km klassisk 27.03.2015 Vatnedalen Anne K Bykle IL - Ski
Kvinner senior 30 km klassisk 28.03.2015 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL - Ski
             
NC junior finale søndag 29.03.2015          
K 18 år Pursuit 29.03.2015 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL - Ski
K 19-20 år Pursuit 29.03.2015 Vatnedalen Anne K Bykle IL - Ski
K 19-20 år Pursuit 29.03.2015 Wiberg Margit K Otra IL - Ski
M 17 år Pursuit 29.03.2015 Mannsåker Håvard M Sandnes IL - Ski
  Pursuit 29.03.2015 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
  Pursuit 29.03.2015 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski 
M 18 år Pursuit 29.03.2015 Nerheim Vebjørn M Suldal IL - Ski
  Pursuit 29.03.2015 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski
M 19-20 år Pursuit 29.03.2015 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL - Ski
  Pursuit 29.03.2015 Folkvord Sindre M Sandnes IL - Ski
  Pursuit 29.03.2015 Hetland Thomas M Helleland IL - Ski

 

Program Onsdag 25/3:

 

0900 - Løyper og testområdet er klar til bruk med best mulig forhold. Alle skilter oppe.
1000 - 1800: Trening i løypene.

 

Program Torsdag 26/3:

0945 - Offisiell åpning ved varaordfører i Harstad
1000 - NM lagsprint fristil, semifinaler, kvinner og menn
1300 - NM lagsprint fristil, finaler kvinner
1330 - Premieseremoni for de 6 beste lag i dameklassen i målområdet
1345 - NM lagsprint fristil, finaler menn
1415 - Premieseremoni for de 6 beste lag i herreklassen i målområdet
1500 - 1800: Trening i løypene
1730 - Gratis Foredrag med Kjetil Andre Aamodt og Åge Skinstad i Harstad Kulturhus

 

Program Fredag 27/3:

 

1000 - NM 5 KM klassisk kvinner senior «åpent for junior»
           Premieseremoni NM 5 KM klassisk kvinner senior, U23 cup og U23 msk
1200 - NM 10 KM klassisk herrer senior «åpent for junior»
           Premieseremoni NM 10 KM klassisk herrer senior, U23 cup og U23 msk
1500 - 1800: Trening i løypene

 

Program Lørdag 28/3:

 

1000 - NM 30 KM klassisk kvinner senior enkeltstart
1200 - Premieseremoni 6 beste NM 30 KM klassisk kvinner senior, U23 cup og U23 msk
1230 - NM 50 KM klassisk menn senior enkeltstart
1530 - Premieseremoni 6 beste NM 50 KM klassisk menn senior, U23 cup og U23 msk
1600 - 1800: Trening i løypene

 

Program Søndag 29/3:

 

0900 - Statoil NC finale Kvinner 18 år (3,75 + 3,75)
0905 - Statoil NC finale Kvinner 17 år (3,75 + 3,75)
0945 - Premieseremoni 6 beste i Kvinner 18 og Kvinner 17
1000 - Statoil NC finale Menn 17 år (5 + 5)
1005 - Statoil NC finale – Kvinner 19/20 år (5 + 5)
1050 - Premieseremoni 6 beste i menn 17 og kvinner 19/20
1100 - Statoil NC finale - Menn 18 år (5 + 5)
1145 - Premieseremoni 6 beste i menn 18
1200 - Statoil NC finale - Menn 19/20 år (2*5 + 2*5)
1315 - Premieseremoni 6 beste i menn 19/20