Hopp til innhold

NM på Ski 2015

Alle resultater NM

Sandnes IL 1. lag stod for helgas beste prestasjon da de ble nr. 11. i stafetten, mye TV tid i tillegg. Gratulerer!!

Les om stafettbragden i Sandnesposten

NM på ski 2015 Røros

NM på Ski starter torsdag 29. januar - innen langrenn stiller skikretsen med følgende utøvere individuelt

Menn senior 15 km fri Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL - Ski
Menn senior 15 km fri Håland Endre Nyberg M Sandnes IL - Ski
Menn senior 15 km fri Folkvord Ingvar M Sandnes IL - Ski
Menn senior 15 km fri Ingebrigtsen Marius Norø M Sirdal Skilag - Ski
Menn senior 15 km fri Handeland Sondre M Sauda IL - Ski
Menn senior sprint klassisk Folkvord Ingvar M Sandnes IL - Ski
Menn senior 15+15 km pursuit Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL - Ski
Menn senior 15+15 km pursuit Folkvord Ingvar M Sandnes IL - Ski
Menn senior 15+15 km pursuit Handeland Sondre M Sauda IL - Ski
Kvinner senior 10 km fri Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL - Ski
Kvinner senior sprint klassisk Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL - Ski
Kvinner senior 7,5+7,5 km pursuit Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL - Ski

På stafett stiller følgende lag:

Menn senior 3x10 km stafett Thomassen Amund Hoff M Sauda IL - Ski
Menn senior 3x10 km stafett Handeland Sondre M Sauda IL - Ski
Menn senior 3x10 km stafett Thomassen Håkon Hoff M Sauda IL - Ski
Menn senior 3x10 km stafett Folkvord Sindre M Sandnes IL - Ski
Menn senior 3x10 km stafett Obrestad Gabrielsen Sjur M Sandnes IL - Ski
Menn senior 3x10 km stafett Folkvord Ingvar M Sandnes IL - Ski
Menn senior 3x10 km stafett Aarrestad Iversen Magnus M Sandnes IL - Ski
Menn senior 3x10 km stafett Håland Endre Nyberg M Sandnes IL - Ski
Menn senior 3x10 km stafett Sirevåg Simen Vestly M Sandnes IL - Ski

Ledere er Terje Tjetland og Bjørn Folkvord.

NM stor bakke junior foregår i Kollen 31. januar og NM hopp stor bakke går samme plass 3. februar. Sondre Vestøl Bråtane Songe SK og Bendik Netland Hulløen Oddersjaa SSK stiller til start begge steder.

NM hopp - Kollenhopp

NM program Røros:

Tirsdag 27. januar
Kl. 13.00-17.00: Trening, Røros skiarena

Onsdag 28. januar
Kl.  10.00-17.00: Offisiell trening, Røros skiarena
Kl.  18.30: Lagledermøte, Storstuggu

Torsdag 29. januar
Kl.  10.20: Offisiell åpning, Røros skiarena
Kl.  10.45: 10 km friteknikk kvinner, Røros skiarena
Kl.  12.00: Blomsterseremoni, Røros skiarena
Kl.  12.30: Premieutdeling, Verket Røros
Kl.  12.30: 15 km friteknikk menn, Røros skiarena
Kl.  14.00: Blomsterseremoni, Røros skiarena
Kl.  14.30: Premieutdeling, Verket Røros
Kl.  15.00-17.00: Offisiell trening, Røros skiarena
Kl.  19.00: Lagledermøte, Storstuggu

Fredag 30. januar

Kl. 11.00: Sprint klassisk prologer, Røros skiarena
Kl. 12.30: Sprint klassisk finaler, Røros skiarena
Kl. 14.00: Blomsterseremonier, Røros skiarena
Kl. 14.30: Premieutdeling, Verket Røros
Kl. 14.45-17.00: Offisiell trening, Røros skiarena
Kl. 19.00: Lagledermøte, Storstuggu

Lørdag 31. januar

Kl. 11.00: Skiathlon kvinner, 15 km, Røros skiarena
Kl. 12.00: Blomsterseremoni, Røros skiarena
Kl. 12.30: Premieutdeling, Verket Røros
Kl. 12.30: Skiathlon menn, 30 km, Røros skiarena
Kl. 14.15: Blomsterseremoni, Røros skiarena
Kl. 14.45: Premieutdeling, Verket Røros
Kl. 15.15-17.00: Offisiell trening, Røros skiarena
Kl. 19.00: Lagledermøte, Storstuggu

Søndag 1. februar  
Kl. 10.15: Stafett kvinner, klassisk – fristil – fristil, Røros skiarena
Kl. 11.30: Blomsterseremoni, Røros skiarena
Kl. 11.45: Premieutdeling, Verket Røros
Kl. 12.00: Stafett menn, klassisk – fristil – fristil, Røros skiarena
Kl. 13.45: Blomsterseremoni, Røros skiarena
Kl. 14.15: Premieutdeling, Verket Røros