Berntsen kvalifiserte seg for semifinalen, men kom aldri til start på grunn av et fall i kvartfinalen. Sølvvinneren fra X-Games var blant favorittene, men feilberegnet et hopp, men kom seg likevel ned til annenplass i heatet.
- Hedda har pådratt seg en strekk i bicepsen og er stiv i ryggen. Hun har ikke fått noen alvorlig skade, og skal være klar igjen i løpet av kort tid. Hedda er forslått i kroppen, men det skal ikke være noe fare på ferde uansett. Nå reiser vi hjem for å lade batteriene til nye renn etter mange positive opplevelser her borte, sier landslagstrener Audun Grønvold.
Marte Høie Gjefsen hadde som forventet ingen sjanse i finaleheatene og ble nummer 12 i rennet.
Bastian Juell ble diskvalifisert fra rennet etter at han kvalifiserte seg videre fra åttendelsfinalen. I kvartfinalen ble det kontakt i feltet mellom Juell og en fransk konkurrent. Juryen mente dette var ureglementert. Dermed ble han diskvalifisert, en avgjørelse landslagstrener Audun Grønvold var sterkt uenig i. Derfor protesterte han på avgjørelsen, og det har vært hektisk møtevirksomhet i juryrommet fredag kveld norsk tid. Juryen har ennå ikke tatt en avgjørelse om Juell får 10.-plassen i rennet som han egentlig kjørte inn til.
Hedda Berntsen var best i kvalifiseringa i skicrossrennet i canadiske Blue Mountain.
Finalen går fredag kveld norsk tid.
Hedda Berntsen imponerte stort i kvalifiseringa torsdag kveld norsk tid. Berntsen har vist sterk form siste uka med blant annet annenplass i X-Games. Foran kveldens finale seiler hun dermed opp som en av flere favoritter.
Bastian Juell kvalifiserte seg også til rennet. Marte Høie Gjefsen kom også med, men er stekt hemmet på grunn av armbruddene. I X-Games var løypa både bred og lang, men i verdenscupen er dette annerledes. Dette gjør at Gjefsens sjanser er svekket svært mye.
Resultater på fisski.com