Cirka 20 lag og foreninger i lokalmiljøet rundt Vikersund har fått overført penger.
World Cup skiflyvning 2011 i Vikersund var en stor suksess, ikke bare sportslig og for publikum, sponsorer og TV-seere. Også økonomisk var arrangementet vellykket med et overskudd på 1,2 millioner kroner. Etter at alle kostnader med de frivillige er tatt er det overført kr 727 000 til ca. 20 lag og foreninger i Modum og omegn.
Overskuddet gjør det mulig å arbeide med kontinuitet fram mot kommende vinters verdensmesterskap.
23.-26. februar arrangeres verdensmesterskapet i skiflyging i Vikersund. Det er fjerde gang Vikersund arrangerer VM, denne gangen i verdens største bakke etter Johan Remen Evensen sine to verdensrekorder under prøve-VM.
- Vinterens VM er vinterens eneste FIS-arrangerte verdensmesterskap, og interessen er stor og stadig økende fra sponsorer, publikum, media og hoppere. Vi gleder oss til å ønske velkommen til Vikersund i februar. Justeringer i bakken gjør den fem meter større enn til prøve-VM, så alt ligger til rette for fantastiske skiflygingsdager i Vikersund, forteller president i organisasjonskomiteen i Vikersund, Håvard Orsteen.
Alt om vinterens VM i Vikersund på arrangørenes nettsider