
Sigrid Rykhus, Onar Nymoen, Jo Mork.
Sist uke ble de tekniske klærne testet av telemarklandslaget i forbindelse med landslagssamlinga i Hintertux. Tilbakemeldingene var overveldende.
- Ja, vi var veldig godt fornøyde med testen, og vi gleder oss veldig til å samarbeide med Missing Link, sier Sigrid Rykhus.
Torsdag prøvde hun ut klærne videre i Oslo. Størrelser ble valgt og Rykhus mener klærne også passer veldig «godt» inn mot telemarksegmentet.
Missing Link startet med en ung entusiast fra Oslo, med en altoppslukende kjærlighet til ski. En pionér som turte å gå egne veier med en beinhard tro på at markedet var klart for noe nytt og bedre. Missing Link har eksistert i rundt 25 år i Norge og er blant de ledende merkene.
- Vi er veldig glade for å ha med telemarklandslaget igjen. Det er cirka 15 år siden forrige gang. Vi ønsker et langsiktig samarbeid for å gjøre mest mulig ut av avtalen. Vi er godt representert i freeridesegmentet fra tidligere, men manglet outdoor. Dette får vi nå gjennom denne avtalen. Målsettingen er også å bruke utøverne i reklamesammenheng, sier markedssjef for Missing Link, Onar Nymoen
Sportssjef Jo Mork er veldig glad for å samarbeide med Missing Link.
- Missing Link har en veldig spennende kolleksjon som passer perfekt til vår sport. De har også mye klær som gjør at vi kan være synlige fra reise til renn, og det er veldig bra hvis vi kan få til langsiktighet/kontinuitet. Missing Link har også egen designer i eget hus hvor vi kan spille inn synspunkter. Dette blir utrolig spennende, sier Mork.
Alt om Missing Link