FIS-TV
http://www.skiforbundet.no/Style%20Library/Images/ForsideTopp.gif
    Artikkelbilder

Klikk på bildene for å zoome

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Visste du at...

....Lasse Kjus vant fem av fem mulige medaljer i VM 1999?

 Tips en venn

Tips en venn om denne artikkelen. Fyll ut informasjonen under og klikk på send.
 
Verdens første helårs skolebakke  
Skrevet av: Petter Furseth 
Sist oppdatert 12.11.2011 00:00 
Kl. 11.11.11 ble Simon Edvarsen Fredheim historisk i den nye hoppbakken på Fagerholt Skole

Sakset fra Fvn.no KRISTIANSAND:
Sjuendeklassingen var førstemann som hoppet etter at varaordfører Jørgen Kristiansen hadde klippet snoren for den nye plastbakken. Rundt 400 mennesker, inkludert 271 elever ved Fagerholt skole, hadde møtt fram for å innvie nyvinningen. Hoppbakken, med et k-punkt på 12 meter, er verdens første helårs skolebakke og vil nå kunne brukes hver dag på dagtid og med flomlys fra 17-21 hver kveld utenom lørdag.

- Det er en super bakke å hoppe i, sier Simon etter å ha landet på rundt fem meter i sitt første hopp. Han forteller at både har gledet og gruet seg til å hoppe foran så mange tilskuere, og at det målet er å hoppe rundt åtte meter.

- Det er også veldig gøy å bli intervjuet, legger sjuendeklassingen til, etter å ha snakket med NRK, P4 og Kristiansand Avis i tillegg til fvn.no.

Rektor Arild Sæbø var den som fikk aller mest applaus da han testet bakken i dag. Han håper bakken blir mye brukt fremover.

- Vi har også investert i en flott akebakke, men der må vi vente på snøen. Men hoppbakken i plast kan brukes året rundt, understreker Sæbø.

 

Se video fra åpningen og verdensrekorden  Fvn.no   Se også intervju med noen av hopperne  Fvn.no  

 

Se også flott innslag på NRK 

 
 
Facebook ikone Twitter ikone
 
© Norges Skiforbund.
Kontakt: Norges Skiforbund post@skiforbundet.no – Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til skiforbundet.no. Foto: Norges Skiforbund.