Torsdag er det testrenn i Holmenkollen.
Jan Schmid løp sist uke sveitsisk 6-dagers i orientering, og reiste deretter på høydeopphold i Sveits. Schmid skal hoppe med trener Nik Huber i forkant sommer-Grand Prix-rennene, som arrangeres i månedsskiftet august/september.

Jan Schmid
Ellers skal landslagene stille mannsterke på den første høstsamlingen foran årets verdenscupsesong. Schmid er enste på laget som ikke er på plass i Oslo denne uka.
Magnus Moan sliter derimot fortsatt med akillesen. Han må ta det med ro, men kommer ned på halve samlinga.
- Magnus får ikke gjort den jobben han egentlig skal. Det har blitt for halvveis altfor i en lengre periode. Dette er absolutt ikke ideelt, og han har fått mange trøkker mot seg i det siste. Riktignok er det ingen krise foran vintersesongen om han får trent som normalt snart, men vi skulle gjerne hatt ham på samlinga skadefri. Og det begynner å haste litt, innrømmer landslagssjef Kristian Hammer.
Moan går til behandling på Rosenborgklinikken i Trondheim. Hammer sier at han må være tålmodig med sånne typer skader.
Hammer leder ellers et landslag hvor stemningen er god. Han roser også gutta for hardt arbeid i sesongoppkjøringa.
- Unggutten Magnus Krogh har tatt kjempesteg den siste tida, men har slitt med en forkjølelse. Mikko Kokslien og Håvard Klemetsen er i fin treningsmodus. Gudmund Storlien pusher på kanten av det mulige, men venter så langt på de svarene dette skal gi.
Truls S. Johansen er uttatt til å være med A-laget på samlinga denne uka.