Gjelsten Haugen ble beste norske kvinne i rennet.
Den slovakiske toppalpinisten, Veronika Zuzulova, vant suverent. Ragnhild Mowinckel kjørte inn til femteplass.
To dagers trening for alpinkvinnene gjenstår før de setter kursen hjemover.
Konkurransen ble gjennomført under vanskelige forhold hvor det var både isete og bratt. Av totalt 32 startende kom 11 kvinner i mål.

Kristine Gjelsten Haugen (t.h.)
Resultater her
Tirsdag 23. august
- Stor fremgang
I natt kjørte Annie Winquist inn til en sterk annenplass på New Zealand i storslalåm.
Etter å ha kjørt flere FIS-renn sist uke, er konkurransen betydelig hardere i denne ukes Australsk/New Zealands cup. Winquist kjørte inn til personbeste i FIS-punkter i storslalåm. Dette fører til at hun forbedrer startposisjonen kraftig i fremtidige konkurranser. Winquist kjørte seg opp fra sjette- til annenplass i 2. omgang i rennet.
Både det sveitsiske- og det østerrikske europacuplaget var på plass i tillegg til toppkjører i slalåm, slovakiske Veronika Zuzulova.
Etter 1. omgang var Chloe Margrethe Fausa i teten, mens Kristine Gjelsten Haugen lå på tredjeplass. I 2. omgang kjørte Haugen ut, men Fausa gjorde noen småfeil.
- Dette er stor fremgang, sier landslagstrener Jørgen Nordlund.
Jonathan Nordbotten kjørte inn til en sterk fjerdeplass i mennenes storslalåmrenn, mens Markus Nilsen ble nummer seks.
Onsdag er det slalåmrenn på New Zealand.