- Jeg har et inntrykk av dette. Det er flere klubber der ute som kan arrangere, men som ikke har gjort det ennå. Det som kanskje ikke har kommet frem klart, er at klubbene står friere til å arrangere sine egne konsepter. Miljøene kan også samarbeide internt mellom grenene og med andre klubber, forteller konsulent bredde og rekruttering, Erik Aas Andersen.
Han har blant annet ansvaret for Telenor Karusellen i Norges Skiforbund hvor det igjen ble ny deltakerrekord.
Det har vært økning for karusellen hvert år siden den ble startet opp i 2006. Det ble søkt om materiell til 57 225 barn sist vinter. Utover vinteren var responsen så stor at flere arrangører hadde behov for mer materiell.
- Målsettingen er 63 000 deltakere til vinteren, og vi skal produsere opp materiell til 65 000 barn.
Erik Aas Andersen varsler også at det blir nye premier med innslag av at vi er inne i en VM-sesong.
- Vi fordelte alt ut i vinter. Da var noen arrangører som fikk fjorårets premie, men kommende vinter blir det ingen forskjel.
Men breddekonsulenten har et viktig ønske til arrangørene i høst.
- Husk på søknadsfristen. Da er det mye lettere for oss å holde leveringsfristen også!
Erik Aas Andersen registrerer også at det er ønske fra klubbene om arrangementsutstyr, men sier at dette er for dyrt. Volumet av antall arrangører nærmer seg nemlig 500.
Se også sak her