FIS-TV
http://www.skiforbundet.no/Style%20Library/Images/ForsideTopp.gif
 
 
    Artikkelbilder

Klikk på bildene for å zoome

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
God stemning på Geilo 
Skrevet av: Hege Dancke Stølan 
Sist oppdatert  
Denne helgen stilte 60 ungdom fra forskjellige klubber opp for å kjøre Norwegian Open på Geilo.
 

-          - Det har vært et bra arrangement, sier jibberne  Anders Darum, Vemund Sande og Jens Johnsen fra Lillehammer twintipklub. Johnsen endte opp på en 2. plass i lørdagens Big Air Konkurranse.

 

Det ble god stemning da solen tittet frem og lyste opp området i Havsdalen i helgen. Det var mange ivrige jibbere, og mange ulike triks som ble utført.

 

-          - Det har vært et ganske bra nivå. Mye bra kjøring, og et positivt arrangement, selv om vi har hatt litt fall, forteller dommer Jon Brataker.

 

Dag-Olav Nikolaysen jobbet som TD under helgens arrangement, og han var godt fornøyd etter at søndagens renn var avsluttet.

 

-        -   Dette ble en kjempesuksess! Vi hadde en del utfordringer i starten, vi måtte blant annet flytte oss fra ett hopp til et annet, men arrangørene har løst dette kjempebra. Jeg er veldig fornøyd med gjennomførelsen, og vil rose engasjementet og viljen til arrangørene.

 

Konkurransen var åpen for gutter og jenter i klassen 13 år og oppover. Men før rennene startet på lørdag og søndag fikk likevel yngre jibbere prøve seg i bakken, og de ble coachet av de eldre kjørerene.  

 

Dette var det 2. rennet i Norwegian Open cupen, og rennleder Wenche Leite ønsker å rose de oppmøtte.

 

-          -Det var flott med så mange deltakere, og jeg må si at dommerne gjorde en super jobb. Vi synes dette var et positivt opplegg.

 

RESULTATER FRA HELGEN

 

BILDER

 

BILDER TATT AV ROGER BRENDHAGEN

 
Facebook ikone Twitter ikone
 
© Norges Skiforbund.
Kontakt: Norges Skiforbund post@skiforbundet.no – Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til skiforbundet.no. Foto: Norges Skiforbund.