Den 21.– 24. mars 2011 vil 20 langrennsløpere mellom 15–18 år få sjansen til å lære å oppleve alle aspekter i en proff langrennskarriere. Utøverne vil lærer det essensielle i trening, kosthold, søvn, balansen mellom idrett og utdanning, behandling av media og hvordan skaffe seg sponsorer - av mesteren selv - Petter Northug jr. og hans støtteapparat.
Treningscampen strekker seg over tre dager på Petters hjemmebane i Meråker, Trøndelag. Det er Red Bull som står bak initiativet som gjennomføres i samarbeid med Aker ASA og Norges Skiforbund. Swix og Fischer er også med som partnere.
Eksperter innenfor de forskjellige feltene vil bidra, slik at deltakerne vil gå ut av treningscampen med nøkkelkunnskap for en fremtidig idrettskarriere. Hver dag blir det faglig påfyll i smøretraileren som blir campens klasserom.
Siden Nordmenn blir født med ski på beina, er det ingen hemmelighet at vi sitter med utrolig mange talenter her i landet. Derfor er vi på jakt etter å løfte frem og hjelpe Norges fremtidige OL-håp til å nå sine mål!
Er du talentet som vil lære av Petter Northug og hans nærmeste, fortell oss hvorfor ved å gå inn
her
Og send oss din søknad på
petter@no.redbull.com.
Det er ingen kriterier til søknaden, så her står du fritt til å forme den slik du vil!
(Bilder, video, resultater, fritekst, presentasjoner eller lignende, bruk fantasien og imponer juryen).
En ekspertjury vil vurdere alle søknader og plukke ut 20 heldige deltakere. Juryen består av Åge Skinstad, Vidar Lofthus, Bente Skari og Petter Northug jr.
Se video
her