
Etter tre år med sekk som premie endret skiforbundet i samarbeid med Telenor «kurs» i premieringa i den populære karusellen foran fjorårssesongen. De nye premiene ble svært godt mottatt, og derfor fortsetter prosjektleder Erik Aas Andersen med de samme premiene i år.
- Når vi skal eventuelt endre premiene i fremtiden må vi ha noe som virkelig slår, men dette er ikke tema ennå, sier Aas Andersen.
Han ser ikke bort fra at sekker kan kommer tilbake som premie.
I høst settes karusellen i gang igjen for femte gang. Norges Skiforbund har to hovedmål: Norge skal være verdens beste skinasjon - og forbundet skal fortsatt være en nasjon av skiløpere. Begge mål er like viktige.
Med de siste års enorme respons frisk i minne, der klubbene søkte om og fikk premier til over 58 000 barn, inviterer NSF igjen klubber og lag til å arrangere Telenor Karusellen i sine lokalmiljøer.
Allerede har Norges Skiforbund mottatt langt over 100 søknader til å arrangere renn kommende vinter. Det er rekord at så mange sender inn søknader tidlig i september – vel to måneder før skisesongen braker løs.
Telenor Karusellen er resultatet av et langsiktig samarbeid mellom Telenor
og NSFs seks skigrener. Målet for sesongen 2010-2011, er å få over 60.000 barn i aktivitet.
For å bli arrangør i sesongen 2010/2011, må klubben registrere sin søknad innen 1. november 2010. Erik Aas Andersen ønsker gjerne at klubbene sender inn søknader tidligere i år på grunn av utsendelse av materiell.
Les alt om Telenor Karusellen her