Resultater her

Ragnhild Mowinckel
2. storslalåmrenn
Dobbelt norsk
FIS-rennene på New Zealand ble avsluttet med dobbelt norsk. Ragnhild Mowinckel vant foran Kristine Gjelsten Haugen.
Dermed har norske alpinister vunnet alle fire rennene denne uka. Først vant Lotte Smiseth Sejersted det første slalåmrennet før Annie Winquist tok to strake seiere, en i slalåm og en i storslalåm. I natt imponerte kvinnene igjen hvor Mowinckel kjørte inn til storslalåmseier.
1. storslalåmrenn
Winquist vant sin andre strake seier
Annie Winquist vant sin andre seier på to dager. Ragnhild fikk til et fin andreomgang, mens Kristine och Chloe.
Vi mikser treningene med trening i tøft terreng og nyter av et miljø med god stemning. Vi har hatt bra fremganger. Utviklinga vil forhåpentligvis lede til fine resultater fremover, sier landslagstrener for de kvinnelige alpinistene, Jørgen Nordlund.
2. slalåmrennet
Det ble trippel norsk i kvinneklassen, mens Lars Elton Myhre kjørte inn til en sterk annenplass i nattens slalåmrenn.
Den japanske verdenscupkjøreren, Akira Sasaki, var fire hundredeler foran Myhre i mål, mens Will Brandenburg fra USA var ytterligere sju hundredeler bak Myhre.
Annie Winquist vant kvinneklassen foran Kristine Gjelsten Haugen og Ragnhild Mowinckel og Chloe Margrethe Fausa.

Lotte Smiseth Sejersted. Her fra slalåmrennet i NM i Trysil i vinter.
1. slalåmrennet
Det ble dobbeltseier i slalåmrennet på New Zealand
Mens Lotte Smiseth Sejersted vant med 11 hundredeler, vant Lars Elton Myhre sesongens første slalåmrenn med 15 hundredeler.
Annie Winquist (18) kjørte inn til en fin 4.-plass, mens Kristine Gjelsten Haugen og Ragnhild Mowinckel ble nummer fem og seks.
Myhre var eneste av de norske mennene som kjørte rennet.
Det kjøres nytt slalåmrenn natt til torsdag. Natt til fredag og lørdag skal de norske alpinistene delta i to storslalåmrenn.
- Treningen inn mot rennet ble noe amputert for Lars sin del ettersom vi hadde to dager uten skikjøring på grunn av dårlig vær som førte til at heisen stod. Sist gang Lars kjørte slalåm var da i april. Det er godt å se at Lars er klar for årets sesong allerede på første stavtak. Målet for oss på New Zealand er først og fremst trening på gode vinterforhold. Men vi kommer til å kjøre de rennene som passer inn i programmet, sier landslagstrener Håvard Tjørhom.