FIS-TV
http://www.skiforbundet.no/Style%20Library/Images/ForsideTopp.gif
 
Fra rennet i fjor på Rjukan.
 
    Artikkelbilder

Klikk på bildene for å zoome

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Visste du at...

...Harald Grønningen og Ole Ellefseter ble dobbeltmestere i Grenoble 1968?

 Tips en venn

Tips en venn om denne artikkelen. Fyll ut informasjonen under og klikk på send.
 
Pudderopplading på Rjukan 
Skrevet av: Claes-Tommy Herland 
Sist oppdatert  
- Trivselsfaktoren er i taket, sier telemarkkjører Harald Kværner etter en dag med puddersnø på Rjukan.

Etter en kort og effektiv treningsøkt dagen før det braker løs for prøve-VM tok mange av landslagsløperne turen ut i terrenget rundt Gaustablikk, og fikk noen fantastiske turer i fjærlett, fersk snø.

- Det er ingenting å si på en slik opplading, fin avkobling før alvoret i morgen, forteller landslagssjef Eivind Modalsli.

 

Åpner med storslalåm

Torsdagens renn går i Svarten, en bakke som utøverne kjenner godt.

- Det er ganske kupert, og det er lett å dra på seg tilleggssekunder hvis man ikke holder stilen hele veien, sier Eirik Rykhus som har en storslalåmseier i ryggen fra Bjorli forrige helg.

 

Og det store spørsmålet er: Kan Katinka endelig klare å tukte Amelie Reymond?

 

Se også sak her

 
Facebook ikone Twitter ikone
 
© Norges Skiforbund.
Kontakt: Norges Skiforbund post@skiforbundet.no – Innhold kan ikke gjengis uten kildehenvisning til skiforbundet.no. Foto: Norges Skiforbund.