31. mars
Sonerenn Øverbygd
Finnvikrennet:
Kvæfjordmarka Rundt
Skarrennet
SKARRENNET arrangeres lørdag 31 .mars for 40 gang 18 km. Start fra Sletta i Balsfjord (mellom Meistervik og Vikran). Innkomst Fjellbygda i Malangen (Røyken UIL Klubbhus). Buss fra Klubbhuset Fjellbygda kl 09,00 til Sletta. Retur etter løpet. Start Trimklassen fra kl 09.00 til 11.00. Turklasse start kl 12.00. 40 årsmedalje til alle deltakerne Trekking av premier i Trimklassen, beste premie dame og herre verd 1000 kr. ellers 1/3 premiering i Turrennklasser. Kontakt tlf 99253984 Lars Klaus Mosli
Arr Røyken UIL og Sletta UIL.
Se ellers det kulturelle program i påsken i Malangen på www.malangen.com
1. april
Ulfstindrennet
Salangstrimmen
Vi ønsker velkommen til turskirennet Salangstrimmen som arrangeres for 33. gang i år.
Turen går fra Seljeskog til Øvre Salangen gjennom ei 23 km lang løype, klassisk stil.
Det er muligheter for barnefamilier å starte halvvegs i løypa.
I tillegg til vanlig premiering, har vi pengepremie (kr. 1 500,-) for beste mannlige og kvinnelige løper. Og så trekkes det en pengepremie på kr. 1000,- blant alle dameløpere og en premie blant herreløpere i konkurranseklassen.
Fine premier som trekkes blant deltakerne; Harstadpakke, Polarpakke og andre premier som er sponset av næringslivet. Harstadpakke består av weekend på hotell, inngang i Grottebadet og inngang på ei forestilling på Harstad kulturhus for en familie på to voksne og to barn. Polarpakken består av inngang til Polar Zoo og inngang til Polarbadet for en familie på to voksne og to barn.
Påmelding ved start i Seljeskog fra kl. 09.00.
Kafè ved innkomst i Øvre Salangen, men salg av blant annet lapskaus.
Det er blir også satt opp buss mellom Øvre Salangen og Seljeskog både på morgenen og etter premieutdeling.
Det vil bli gitt informasjon på Salangen kommune sine nettsider; www.salangen.kommune.no og Sif ski sine sider www.sifski.no om løypeforhold etterhvert. Mvh Hilde Anita Nyland for Øsil, Sif-ski og Sil.
5.april
Spanstind Rundt
Lavangen IF arrangerer turrenn i Lavangen skjærtorsdag 5.april
Spanstind Rundt er et turlangrenn med start i Skavmodalen og innkomst på Lapphaugen og det arrangeres for 28.gang. Det går over fjordbotnen Eidet i en fantastisk natur, og mesteparten av traseen ligger på ca. 350-400moh. Løypa er 21 km lang, og det er matstasjon halvveis i løpet. Deltakertallet ligger på over 400 og har økt for hvert år.
Premiering Spanstind Rundt 2012
I tillegg til de ordinære premiene har Lavangen Idrettsforening i år gleden av å dele ut pengepremier. Beløpet – kr. 12 000 – er gitt av Sparebanken Narvik og deles ut etter følgende retningslinjer:
Første til matstasjon spurtpremie:
Senior herre kr.500,-
Senior dame kr.500,-
Junior gutt kr.500,-
Junior jente kr.500,-
Første i mål:
Senior herre kr.1500,-
Senior dame kr.1500,-
Junior gutt kr.1500,-
Junior jente kr.1500,-
Idealtid Tur klasse kr.1000.-
Det trekkes 4 gavekort a`kr.500,- og
1 gavekort a`kr.1000,- på de som fullført i trim klassen og er registrert i mål. NB! Må være tilstede på premie utelingen, ellers trekkes det ny.
Lavangen IF ønsker alle velkommen til en nydelig tur over fjellet skjærtorsdagen 5.april.
Hilsen Kåre Nygård/Leder skigruppa